VLetenky

Papua Nová Guinea s Qatar Airways od 914 EUR

Trobriand Islands
Prekrásne tropické súostrovie Kiriwina Island v provincii Milne Bay (foto: Freesally/Pixabay/CC0)

Ostrieľaných dobrodruhov, hľadajúcich neustále nové cestovateľské výzvy, azda osloví ponuka spoločnosti Qatar Airways (z leteckej aliancie Oneworld) do Oceánie (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do štátu v Austrálii a Oceánii pod názvom Papua Nová Guinea (do Port Moresby) sú v predaji za 914 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty od 15. januára do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 6. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas druhého kvartálu roku 2016 (t.j. v čase od apríla do júna 2016).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Papuy Nová Guinea nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. apríla s návratom z Port Moresby (POM) dňa 20. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Port Moresby za 914 EUR (06.04.-20.04.2016)

Papua Nová Guinea

Impresívna Papua Nová Guinea pokrýva západnú polovicu Novej Guiney, druhého najrozľahlejšieho ostrova planéty (hneď za Grónskom). I keď pre našinca predstavuje skôr “exotickejšiu destináciu”, naopak sa zaraďuje k pomerne bežným cieľom austrálskych cestovateľov. Vcelku populárnym sa stáva Kokoda Track – 96 km dlhý trek, začínajúci asi 50 km od hlavného mesta Port Moresby a prechádzajúci miestami ťažkých bojov v priebehu II. svetovej vojny medzi austrálskou a japonskou armádou.

Nielen etnologicky Vás istotne očaria pôvabné súostrovia Bougainville, New Britain a New Irealand, ktoré vyžarujú osobité kúzlo a majú geograficky i kultúrne bližšie k “neďalekým” Šalamúnovým ostrovom. V prevažne hornatom regióne Highlands nájdete aj najvyšší vrch krajiny, magický Mt. Wilhelm (4509 m). Pokiaľ doputujete až do mesta Vanimo v severozápadnom kúte Papuy Nová Guinea, skúste prejsť pozemnú hranicu na indonézsku polovicu ostrova do Jayapury.

0