VLetenky

Papua Nová Guinea s Philippine Airlines od 921 EUR

Lae
Papua Nová Guinea v širšom okolí prímorského mesta Lae (foto: eGuideTravel.com /Flickr/CC BY 2.0)

Ostrieľaných dobrodruhov, hľadajúcich neustále nové cestovateľské výzvy, snáď osloví ponuka leteckej spoločnosti Philippine Airlines do ďalekej Oceánie (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do štátu v Austrálii a Oceánii s názvom Papua Nová Guinea (do Port Moresby) sa dajú kúpiť za 921 EUR s odletom z pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu februára a marca 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Papuy Nová Guinea nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 1. marca s návratom z Port Moresby (POM) dňa 19. marca 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Port Moresby za 921 EUR (01.03.-19.03.2019)

PRG-POM
Praha, Česko – Port Moresby, Papua Nová Guinea (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Papua Nová Guinea

Impresívna Papua Nová Guinea pokrýva západnú polovicu Novej Guiney, druhého najrozľahlejšieho ostrova planéty (hneď za Grónskom). I keď pre našinca predstavuje skôr “exotickejšiu destináciu”, naopak sa zaraďuje k pomerne bežným cieľom austrálskych cestovateľov. Vcelku populárnym sa stáva Kokoda Track – 96 km dlhý trek, začínajúci asi 50 km od hlavného mesta Port Moresby a prechádzajúci miestami ťažkých bojov v rámci II. svetovej vojny medzi austrálskou a japonskou armádou.

Nielen etnologicky Vás istotne očaria pôvabné súostrovia Bougainville, New Britain a New Irealand, ktoré vyžarujú osobité kúzlo a majú geograficky i kultúrne bližšie k “neďalekým” Šalamúnovým ostrovom. V prevažne hornatom regióne Highlands nájdete aj najvyšší vrch krajiny, magický Mt. Wilhelm (4509 m). Pokiaľ sa dostanete až do mesta Vanimo v severozápadnom kúte Papuy Nová Guinea, skúste prejsť pozemnú hranicu na indonézsku polovicu ostrova do Jayapury.

0