VLetenky

Papua Nová Guinea s Philippine Ailines od 703 EUR

Bougainville
Tropický ostrov Buka Island v súostroví Bougainville (foto: Jeremy Weate/Flickr/CC BY 2.0)

Ostrieľaných dobrodruhov, hľadajúcich neustále nové cestovateľské výzvy, snáď osloví ponuka leteckej spoločnosti Philippine Airlines do ďalekej Oceánie (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do štátu v Austrálii a Oceánii pod názvom Papua Nová Guinea (do Port Moresby) sú v predaji za 703 EUR s odletom z britského Londýna.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.09.-15.12. a 01.02.-15.03., min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. novembra (alebo do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v priebehu novembra 2016, od začiatku februára do polovice marca 2017 a počas septembra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Papuy Nová Guinea nech poslúži odlet z Londýna (LON) dňa 13. novemvra s návratom z Port Moresby (POM) dňa 27. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Londýn – Port Moresby za 703 EUR (13.11.-27.11.2016)

Doprava do Londýna

Pri leteckom prískoku do Londýna sa dá profitovať z jeho výbornej dostupnosti z nášho egiónu. Na londýnske letisko Luton doputujete z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, zatiaľ čo Wizz Air prevádzkuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, núka takisto Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske nízkonákladové letisko Stansted docestujete Ryanair-om z Bratislavy a v podstate i zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport obsluhuje letecké linky znovu (za trochu vyššiu cenu) britská aerolinka Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Papua Nová Guinea

Pôsobivá Papua Nová Guinea pokrýva západnú polku Novej Guiney, druhého najrozľahlejšieho ostrova zemegule (hneď za Grónskom). Aj keď pre našinca predstavuje skôr “exotickejšiu destináciu”, naopak sa radí k relatívne bežným cieľom austrálskych cestovateľov. Celkom obľúbeným sa stáva Kokoda Track – 96 km dlhý trek, začínajúci asi 50 km od hlavného mesta Port Moresby a prechádzajúci miestami ťažkých bojov v rámci II. svetovej vojny medzi austrálskou a japonskou armádou.

Nielen etnologicky Vás určite okúzlia príťažlivé súostrovia Bougainville, New Britain a New Irealand, ktoré vyžarujú osobité čaro a majú geograficky aj kultúrne bližšie k “neďalekým” Šalamúnovým ostrovom. V prevažne hornatom regióne Highlands nájdete i najvyšší vrch krajiny, dramatický Mt. Wilhelm (4509 m). Ak sa dostanete až do mesta Vanimo v severozápadnom kúte Papuy Nová Guinea, skúste prejsť pozemnú hranicu na indonézsku polovicu ostrova do Jayapury.

0