VLetenky

Papua a Bali s Xiamen Airlines a Sriwijaya Air od 595 EUR

Papua
Indonézske tropické súostrovie Raja Ampat (foto: Jonathan Chase/Wikimedia Commons/CC BY 2.5)

Na spoločnú návštevu indonézskeho Bali i Papuy sa máte šancu vypraviť pri skombinovaní ponúk spoločností Xiamen Airlines (Sky Team) a Sriwijaya Air (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bali (s Xiamen Airlines) sú v predaji za 418 EUR s odletom zo spomínanej Budapešti. Obojsmerný prelet Denpasar – Sorong/Papua (so Sriwijaya Air) vyjde 177 EUR. Do Jayapura doletíte z Bali za 217 EUR a do Timika (Baliem Valley) za 243 EUR.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu (pri vzájomnej kombinácii oboch ponúk) nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice marca do konca apríla 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo so vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bali nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 22. marca a návrat z indonézskeho Denpasaru (DPS) dňa 9. apríla 2017 (za 418 EUR).

Príkladom rezervácie druhej spiatočnej letenky môže byť odlet z Denpasaru (DPS) dňa 24. marca a návrat z indonézskeho Sorongu (SOQ) dňa 31. marca 2017 (za 177 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Denpasar za 418 EUR (22.03.-09.04.2017 / Xiamen Airlines)
Denpasar – Sorong za 177 EUR (24.03.-31.03.2017 / Sriwijaya Air)

Denpasar – Jayapura za 217 EUR (24.03.-31.03.2017 / Sriwijaya Air)
Denpasar – Timika za 243 EUR (24.03.-31.03.2017 / Sriwijaya Air)

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že famózne Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne vskutku pútavým cestovateľským cieľom, o nič menej príťažlivý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovité súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “poznačené” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – fantastický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo excelentný neďaleký potápačský raj – trojicu nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a mysteriózny ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade dostatočných časových možností skúste cez scénický Flores pokračovať až do pozoruhodného Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už dosť ďaleko od vychodených cestovateľských chodníčkov.

Papua (Západná Papua)

Indonézia si so susednou krajinou Papua Nová Guinea rozdeľuje druhý najväčší ostrov sveta Nová Guinea, pričom indonézska partia sa obvykle označuje ako provincia Západná Papua (v minulosti známejšia skôr pod názvom Irian Jaya). Z mesta Jayapura na severnom pobreží to nebudete mať ďaleko do Vanimo na druhej strane hranice (t.j. Papua Nová Guinea).

Zo Sorongu poteší (nielen milovníkov záhadného podmorského sveta) výlet na geniálne súostrovie Raja Ampat. Najvyššia hora krajiny a súčasne celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí zrejme k jedným z najnedostupnejších vrcholov planéty – a ako východisko na treky v okolí poslúži charakteristická Timika v Bamien Valley.

0