VLetenky

Panenské ostrovy s United Airlines od 448 EUR

Americké Panenské ostrovy
Scenérie Hawksnest Bay na tropickom ostrove St. John’s (foto: Nina Hale/Flickr/CC BY 2.0)

Krásu karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy máte šancu objaviť zásluhou United Airlines v spolupráci s partnerskými spoločnosťami zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) kúpite za 448 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do mája 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 28. decembra 2020 a návrat z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 9. januára 2021.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Saint Thomas za 448 EUR (28.12.2020-09.01.2021)

BUD-STT
Budapešť, Maďarsko – Saint Thomas, Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panenské ostrovy

Čarokrásne Americké Panenské ostrovy Vás čakajú v nádhernom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými Panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle sadajú do súostrovia zahrnúť aj “Španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti aj súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) tvoria prakticky tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej časti sa rozprestierajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozkladá Saint Croix. Rušné hlavné mesto Panenských ostrovov, pôvabné Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v pôsobivej zátoke St. Thomas Harbor). Svoj názov nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fascinujúce karibské plážové scenérie i okolité súostrovia

Na svoje si prídu hlavne milovníci prekrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, priaznivci plážového leňošenia, vodných športov, ale i odhaľovania podmorského sveta. Skúste si pozrieť i susedné British Virgin Islands alebo majestátne portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (aj európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands i susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, ktorú možno využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0