VLetenky

Panenské ostrovy s Norwegian Air Shuttle od 439 EUR

Americké Panenské ostrovy
Nesmierne fotogenická Trunk Bay na americkom ostrove St. John’s (foto: F Mira/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Uvidieť poklady geniálneho amerického karibského súostrovia s názvom Panenské ostrovy alias Virgin Islands možno pri využití nového spojenia Norwegian Air Shuttle (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands (ostrov Saint Croix) sú v predaji za 439 EUR s odletom z dánskej Kodane. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas zimného letového poriadku (t.j. od začiatku novembra 2015 do konca marca 2016).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands nech poslúži odlet z Kodane (CPH) dňa 18. decembra 2015 a návrat z amerického ostrova Saint Croix (STX) dňa 8. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Kodaň – Saint Croix za 439 EUR (18.12.2015-08.01.2016)

Letecký prískok do Kodane

Do dánskeho hlavného mesta doletíte rovnako s leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle z Budapešti, z Krakova a z Prahy. Z Viedne do Kodane popri Niki/Air Berlin obsluhuje lety taktiež Austrian Airlines. Od konca októbra 2015 možno na kodanské letisko doputovať aj so spoločnosťou Ryanair z budapeštianskeho leteckého prístavu. Relatívne ekonomicky výhodnejšou alternatívou môžu byť lety do neďalekého švédskeho Malmö s Wizz Air z Katovíc alebo z Budapešti.

Panenské ostrovy

Nádherné Americké Panenské ostrovy Vás očakávajú v prekrásnom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle sa dajú do súostrovia zahrnúť i “španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti aj súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands vytvárajú tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej partii sa rozkladajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozprestiera Saint Croix. Pulzujúce hlavné mesto Panenských ostrovov, pôvabné Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v impresívnej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje pomenovanie nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fantastické karibské plážové scenérie i okolité súostrovia

Na svoje si prídu najmä milovníci nádherných pláží Karibiku s bielym pieskom, fanúšikovia plážového leňošenia, vodných športov, ale aj objavovania podmorského sveta. Súste navštíviť i susedné British Virgin Islands alebo impozantné portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands aj susedného Portorika Vám stačí elektronická registrácia ESTA, platná dva roky, ktorú máte príležitosť využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0