VLetenky

Panenské ostrovy s Lufthansou od 454 EUR

Americké Panenské ostrovy
Trunk Bay na tropickom ostrove Saint John’s (foto: Gruepig/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Krásu karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy si máte možnosť pozrieť zásluhou spoločnosti Lufthansa v spolupráci s partnerskými dopravcami zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sa predávajú za 454 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do mája 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 28. decembra 2020 a návrat z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 9. januára 2021.

Rezervácia letenky:
Praha – Saint Thomas za 454 EUR (28.12.2020-09.01.2021)

PRG-STT
Praha, Česko – Saint Thomas, Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panenské ostrovy

Čarokrásne Americké Panenské ostrovy Vás očakávajú v prekrásnom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými Panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle možno do súostrovia zahrnúť aj “Španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti aj súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) vytvárajú v podstate tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej partii sa rozkladajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozprestiera Saint Croix. Pulzujúce hlavné mesto Panenských ostrovov, príťažlivé Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v pôsobivej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje pomenovanie nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fantastické karibské plážové scenérie i okolité súostrovia

Na svoje si prídu najmä milovníci nádherných pláží Karibiku s bielym pieskom, fanúšikovia plážového leňošenia, vodných športov, ale aj odhaľovania podmorského sveta. Skúste si prehliadnuť aj susedné British Virgin Islands alebo impozantné portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (aj európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands aj susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, ktorá sa dá využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0