VLetenky

Panenské ostrovy s Iberiou od 505 EUR

Americké Panenské ostrovy
Scenérie Hawksnest Bay na tropickom ostrove St. John’s (foto: Nina Hale/Flickr/CC BY 2.0)

Krásu karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy máte šancu odhaliť vďaka spoločnosti Iberia v spolupráci s aliančnými partnermi z Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sú v predaji za 505 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Panenské ostrovy môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. novembra a návratom z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 18. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 505 EUR (04.11.-18.11.2020)

VIE-STT
Viedeň, Rakúsko – Saint Thomas, Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panenské ostrovy

Nádherné Americké Panenské ostrovy Vás očakávajú v prekrásnom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými Panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle možno do súostrovia zahrnúť i “Španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti aj súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) vytvárajú v podstate tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej partii sa rozkladajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozprestiera Saint Croix. Pulzujúce hlavné mesto Panenských ostrovov, príťažlivé Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v impresívnej zátoke St. Thomas Harbor). Svoj názov nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhší čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fantastické karibské plážové scenérie aj okolité súostrovia

Na svoje si prídu najmä milovníci čarokrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, fanúšikovia plážového leňošenia, vodných športov, ale aj objavovania podmorského sveta. Skúste navštíviť i susedné British Virgin Islands alebo impozantné portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands aj susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, ktorá sa dá využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0