VLetenky

Panenské ostrovy s Iberiou od 296 EUR

Americké Panenské ostrovy
Trunk Bay na tropickom ostrove Saint John’s (foto: Kaitlin Kovacs/U.S. Geological Survey /Flickr/CC0)

Krásu karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy máte možnosť odhaliť pri využití ponuky spoločnosti Iberia (v spolupráci s aliančnými partnermi) z Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sa dajú kúpiť za 296 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 08.01.-13.04. a 25.04.-30.06.2022, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od januára do júna 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Panenské ostrovy nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. februára a návrat z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 16. februára 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 296 EUR (02.02.-16.02.2022)
Viedeň – Saint Croix za 296 EUR (22.02.-08.03.2022)

VIE-STT
Viedeň, Rakúsko – Saint Thomas, Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panenské ostrovy

Čarokrásne Americké Panenské ostrovy Vás čakajú v prekrásnom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými Panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle možno do súostrovia zahrnúť aj “Španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti i súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) tvoria prakticky tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej časti sa rozprestierajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozkladá Saint Croix. Rušné hlavné mesto Panenských ostrovov, pôvabné Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v impresívnej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje pomenovanie nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhší čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (ako Danish West Indies).

Fascinujúce karibské plážové scenérie aj okolité súostrovia

Na svoje si prídu hlavne milovníci nádherných pláží Karibiku s bielym pieskom, priaznivci plážového leňošenia, vodných športov, ale aj objavovania podmorského sveta. Skúste navštíviť aj susedné British Virgin Islands alebo majestátne portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (aj európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands i susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, ktorá sa dá využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0