VLetenky

Panenské ostrovy s Finnair od 442 EUR

Americké Panenské ostrovy
Atraktívna Trunk Bay na americkom ostrove St. John’s (foto: Rennett Stowe/Flickr/CC BY 2.0)

Objaviť šarm karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy máte šancu s Finnair v spolupráci s partnerskými spoločnosťami z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sú v predaji za 442 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.10.-14.12.2018 a 07.01.-15.04.2019, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 27. februára a návrat z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 13. marca 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 442 EUR (27.02.-13.03.2019)

VIE-STT
Viedeň, Rakúsko – Saint Thomas, Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panenské ostrovy

Nádherné Americké Panenské ostrovy Vás očakávajú v prekrásnom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými Panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle možno do súostrovia zahrnúť i “Španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti i súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) vytvárajú v podstate tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej partii sa rozkladajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozprestiera Saint Croix. Pulzujúce hlavné mesto Panenských ostrovov, príťažlivé Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v impresívnej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje pomenovanie nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fantastické karibské plážové scenérie i okolité súostrovia

Na svoje si prídu najmä milovníci nádherných pláží Karibiku s bielym pieskom, fanúšikovia plážového leňošenia, vodných športov, ale i odhaľovania podmorského sveta. Skúste navštíviť i susedné British Virgin Islands alebo impozantné portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (aj európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands i susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, ktorá sa dá využiť i k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0