VLetenky

Panenské ostrovy s Delta Air Lines od 469 EUR

Americké Panenské ostrovy
Atraktívna Trunk Bay na americkom tropickom ostrove St. John’s (foto: Prayitno/Flickr/CC BY 2.0)

Odhaliť poklady geniálneho karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy máte príležitosť s Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými Air France-KLM z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sa predávajú za 469 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 26.10.-16.12.2016 a 11.01.-13.03.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu v priebehu zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 27. októbra a návrat z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 13. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 469 EUR (27.10.-13.11.2016)

Panenské ostrovy

Nádherné Americké Panenské ostrovy Vás očakávajú v prekrásnom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle možno do súostrovia zahrnúť i “španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti i súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) vytvárajú v podstate tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej časti sa rozkladajú Saint Thomas a Saint John, zatiaľ čo v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozprestiera Saint Croix. Pulzujúce hlavné mesto Panenských ostrovov, príťažlivé Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v impresívnej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje pomenovanie nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fantastické karibské plážové scenérie aj okolité súostrovia

Na svoje si prídu najmä milovníci čarokrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, fanúšikovia plážového leňošenia, vodných športov, ale i objavovania podmorského sveta. Skúste navštíviť i susedné British Virgin Islands alebo impozantné portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (aj európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands i susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, platná dva roky, ktorú máte možnosť využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0