VLetenky

Panenské ostrovy s Delta Air Lines od 432 EUR

Americké Panenské ostrovy
Pohodová pláž Maho Bay na tropickom ostrove St. John’s (foto: Matt Wade/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Vzhliadnuť poklady fenomenálneho karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy možno s tarifom Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými KLM z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sa dajú kúpiť za 432 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 4. apríla do 22. mája 2016 (s ukončením ciest do 12.06.2016), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas apríla 2016.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 11. apríla a návrat z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 26. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 432 EUR (11.04.-26.04.2016)

Panenské ostrovy

Prekrásne Americké Panenské ostrovy Vás čakajú v nádhernom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle sa dajú do súostrovia zahrnúť aj “španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti aj súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) tvoria prakticky tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej partii sa rozprestierajú Saint Thomas a Saint John, zatiaľ čo v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozkladá Saint Croix. Rušné hlavné mesto Panenských ostrovov, pôvabné Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v pôsobivej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje pomenovanie nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fascinujúce karibské plážové scenérie i okolité súostrovia

Na svoje si prídu hlavne milovníci čarokrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, priaznivci plážového leňošenia, vodných športov, ale aj odhaľovania podmorského sveta. Skúste navštíviť i susedné British Virgin Islands alebo majestátne portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands aj susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, platná dva roky, ktorú máte šancu využiť i k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0