VLetenky

Panenské ostrovy s Delta Air Lines od 431 EUR

Americké Panenské ostrovy
Fotogenická Maho Bay na tropickom ostrove St. John’s (foto: Matt Wade/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Uvidieť poklady geniálneho karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy možno s tarifom Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými KLM z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sa dajú kúpiť za 431 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 4. apríla do 22. mája 2016 (s ukončením ciest do 12.06.2016), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 24. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu apríla 2016.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 11. apríla a návrat z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 26. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 431 EUR (11.04.-26.04.2016)

Panenské ostrovy

Nádherné Americké Panenské ostrovy Vás očakávajú v prekrásnu Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle možno do súostrovia zahrnúť i “španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti aj súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) vytvárajú v podstate tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej časti sa rozkladajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozprestiera Saint Croix. Pulzujúce hlavné mesto Panenských ostrovov, pôvabné Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v impresívnej zátoke St. Thomas Harbor). Svoj názov nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fantastické karibské plážové scenérie i okolité súostrovia

Na svoje si prídu najmä milovníci čarokrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, fanúšikovia plážového leňošenia, vodných športov, ale aj objavovania podmorského sveta. Skúste navštíviť i susedné British Virgin Islands alebo impozantné portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands aj susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, platná dva roky, ktorú máte príležitosť využiť i k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0