VLetenky

Panenské ostrovy s Delta Air Lines od 401 EUR

Americké Panenské ostrovy
Pôvabná Trunk Bay na americkom ostrove St. John’s (foto: Rennett Stowe/Flickr/CC BY 2.0)

Aktualizované
Uvidieť poklady geniálneho karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy možno s tarifom Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými Air France-KLM z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sa predávajú za 401 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.09.-16.12.2016 a 09.01.-22.03.2017, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 3. augusta (či do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete (v závislosti od zvolenej trasy) v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 7. septembra a návrat z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 21. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 401 EUR (07.09.-21.09.2016)

Panenské ostrovy

Nádherné Americké Panenské ostrovy Vás očakávajú v prekrásnom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle sa dajú do súostrovia zahrnúť i “španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti i súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) vytvárajú v podstate tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej časti sa rozkladajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozprestiera Saint Croix. Pulzujúce hlavné mesto Panenských ostrovov, príťažlivé Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v impresívnej zátoke St. Thomas Harbor). Svoj názov nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fantastické karibské plážové scenérie aj okolité súostrovia

Na svoje si prídu najmä milovníci prekrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, fanúšikovia plážového leňošenia, vodných športov, ale i objavovania podmorského sveta. Skúste navštíviť aj susedné British Virgin Islands alebo impozantné portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands i susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, platná dva roky, ktorú máte príležitosť využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0