VLetenky

Panenské ostrovy s Delta Air Lines od 391 EUR

Americké Panenské ostrovy
Elegantná Hawknest Bay na americkom ostrove St. John’s (foto: Reinhard Link/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Objaviť poklady fenomenálneho karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy máte šancu s Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými Air France-KLM z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sa predávajú za 391 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 26.10.-16.12.2016 a 11.01.-13.03.2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu v priebehu zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 27. októbra a návrat z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 13. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 391 EUR (27.10.-13.11.2016)

Panenské ostrovy

Čarokrásne Americké Panenské ostrovy Vás čakajú v nádhernom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle sa dajú do súostrovia zahrnúť aj “španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti i súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) tvoria prakticky tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej partii sa rozprestierajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozkladá Saint Croix. Rušné hlavné mesto Panenských ostrovov, pôvabné Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v pôsobivej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje pomenovanie nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fascinujúce karibské plážové scenérie aj okolité súostrovia

Na svoje si prídu hlavne milovníci prekrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, priaznivci plážového leňošenia, vodných športov, ale aj odhaľovania podmorského sveta. Skúste navštíviť aj susedné British Virgin Islands alebo majestátne portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands aj susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, platná dva roky, ktorú máte príležitosť využiť i k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0