VLetenky

Panenské ostrovy s Delta Air Lines od 316 EUR

Americké Panenské ostrovy
Salomon Bay Beach na americkom tropickom ostrove St. John’s (foto: Navin75/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Odhaliť šarm karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy máte príležitosť s Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými Air France-KLM z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sa dajú kúpiť za 316 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 22.04.-02.05., 31.10.-13.12., 25.12.2018-31.01.2019 a 24.02.-05.04.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) na začiatku decembra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. decembra a návrat z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 11. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 316 EUR (04.12.-11.12.2018)

VIE-STT
Viedeň, Rakúsko – Saint Thomas, Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panenské ostrovy

Nádherné Americké Panenské ostrovy Vás očakávajú v prekrásnom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle možno do súostrovia zahrnúť i “španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti i súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) vytvárajú v podstate tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej časti sa rozkladajú Saint Thomas a Saint John, zatiaľ čo v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozprestiera Saint Croix. Pulzujúce hlavné mesto Panenských ostrovov, príťažlivé Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v impresívnej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje pomenovanie nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fantastické karibské plážové scenérie aj okolité súostrovia

Na svoje si prídu najmä milovníci nádherných pláží Karibiku s bielym pieskom, fanúšikovia plážového leňošenia, vodných športov, ale i objavovania podmorského sveta. Skúste navštíviť i susedné British Virgin Islands alebo impozantné portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (aj európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands i susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, ktorá sa dá využiť i k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0