VLetenky

Panenské ostrovy s British Airways od 486 EUR

Americké Panenské ostrovy
Príťažlivá Trunk Bay na americkom ostrove St. John’s (foto: Reinhard Link/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Spoznať krásy fenomenálneho amerického súostrovia v geniálnom Karibskom mori pod názvom Panenské ostrovy alias Virgin Islands máte možnosť pri využití zaujímavého tarifu British Airways v spolupráci s partnerskými American Airines z aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na (Americké) Panenské ostrovy sú v predaji za 486 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do maďarskej Budapešti. Tarifné podmienky určujú odlety v období 28.01.-14.05.a 01.10.-31.10.2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 3. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky na Panenské ostrovy (Virgin Islands) nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 3. marca a návrat z amerického letiska Charlotte Amalie-Cyril E. King Airport na ostrove Saint Thomas (STT) do Budapešti (BUD) dňa 19. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Saint Thomas – Budapešť za 486 EUR (03.03.-19.03.2015)
Praha – Saint Thomas – Budapešť za 499 EUR (rezervácia v NJ)

Panenské ostrovy

Čarokrásne Americké Panenské ostrovy Vás čakajú v nádhernom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle možno do súostrovia zahrnúť aj “španielske panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou súčasťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti aj súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands tvoria tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej časti sa rozprestierajú Saint Thomas a Saint John, zatiaľ čo v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozkladá Saint Croix. Rušné hlavné mesto Panenských ostrovov, príťažlivé Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej partii ostrova Saint Thomas (v pôsobivej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje pomenovanie nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (súčasť Danish West Indies).

Fascinujúce karibské plážové scenérie i okolité súostrovia

Na svoje si prídu hlavne milovníci prekrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, priaznivci plážového leňošenia, vodných športov, ale aj odhaľovania podmorského sveta. Súste navštíviť aj susedné British Virgin Islands alebo majestátne portorické ostrovy Vieques a Culebra, ktoré sú bez priameho leteckého spojenia s americkou (aj európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands aj susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, platná dva roky, ktorú máte šancu využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0