VLetenky

Panenské ostrovy s British Airways od 475 EUR

Americké Panenské ostrovy
Virgin Islands – Trunk Bay na tropickom ostrove St. John’s (foto: Kent Larsson/Flickr/CC BY 2.0)

Tarif aliancie Oneworld (British Airways v spolupráci s partnerskými aerolinkami) ponúka možnosť návštevy karibských Panenských ostrovov (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na ostrov Saint Thomas sa predávajú za 563 USD (alebo 475 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Na Saint Croix doletíte za 571 USD (asi 482 EUR).

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v priebehu apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. apríla a návrat zo Saint Thomas (STT) dňa 18. apríla 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky na Virgin Islands môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 4. apríla a návrat zo Saint Croix (STX) dňa 18. apríla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 563 USD (04.04.-18.04.2018)
Viedeň – Saint Croix za 571 USD (04.04.-18.04.2018)

Panenské ostrovy

Nádherné Americké Panenské ostrovy Vás očakávajú v prekrásnom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle možno do súostrovia zahrnúť i “španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti aj súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) vytvárajú v podstate tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej časti sa rozkladajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozprestiera Saint Croix. Pulzujúce hlavné mesto Panenských ostrovov, príťažlivé Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v impresívnej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje pomenovanie nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fantastické karibské plážové scenérie i okolité súostrovia

Na svoje si prídu hlavne milovníci čarokrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, fanúšikovia plážového leňošenia, vodných športov, ale aj objavovania podmorského sveta. Skúste navštíviť i susedné British Virgin Islands alebo impozantné portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands i susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, ktorá sa dá využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0