VLetenky

Panenské ostrovy s British Airways od 402 EUR

Americké Panenské ostrovy
Trunk Bay na tropickom ostrove Saint John’s (foto: Ben Whitney/Wikimedia Commons/CC0 1.0)

Krásu karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy máte príležitosť objavovať zásluhou leteckej spoločnosti British Airways v spolupráci s partnermi z Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sú v predaji za 402 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára a februára 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Panenské ostrovy nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. februára a návratom z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 18. februára 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 402 EUR (04.02.-18.02.2021)

VIE-STT
Viedeň, Rakúsko – Saint Thomas, Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panenské ostrovy

Čarokrásne Americké Panenské ostrovy Vás čakajú v nádhernom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými Panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle sa dajú do súostrovia zahrnúť aj “Španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti aj súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) tvoria prakticky tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej partii sa rozprestierajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozkladá Saint Croix. Rušné hlavné mesto Panenských ostrovov, pôvabné Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v pôsobivej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje meno nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhší čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fascinujúce karibské plážové scenérie aj okolité súostrovia

Na svoje si prídu hlavne milovníci prekrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, priaznivci plážového leňošenia, vodných športov, ale aj odhaľovania podmorského sveta. Skúste navštíviť aj susedné British Virgin Islands alebo majestátne portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands i susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, ktorú možno využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0