VLetenky

Panenské ostrovy s American Airlines od 536 EUR

Americké Panenské ostrovy
Neskutočne fotogenická Trunk Bay na americkom ostrove St. John’s (foto: stokpic/Pixabay/CC0)

Vzhliadnuť poklady fenomenálneho amerického karibského súostrovia Panenské ostrovy možno pri využití ponuky American Airlines v spolupráci s partnerskými British Airways (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands alias USVI (na ostrov Saint Thomas) sa dajú kúpiť za 536 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 7. septembra 2015 do 26. júna 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 26. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v dobe od začiatku novembra 2015 do konca júna 2016 (s výnimkou času “zimných sviatkov”).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Virgin Islands nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 3. novembra a návrat z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 16. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Krakov – Saint Thomas za 536 EUR (03.11.-16.11.2015)
Krakov – Saint Thomas za 566 EUR (rezervácia v NJ)
Krakov – Saint Thomas za 570 EUR (rezervácia v SJ)
Krakov – Saint Thomas za 15172 CZK (rezervácia v ČJ)

Panenské ostrovy

Prekrásne Americké Panenské ostrovy Vás čakajú v nádhernom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle sa dajú do súostrovia zahrnúť aj “španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti i súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) tvoria prakticky tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej partii sa rozprestierajú Saint Thomas a Saint John, zatiaľ čo v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozkladá Saint Croix. Rušné hlavné mesto Panenských ostrovov, príťažlivé Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v pôsobivej zátoke St. Thomas Harbor). Svoje pomenovanie nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fascinujúce karibské plážové scenérie i okolité súostrovia

Na svoje si prídu hlavne milovníci čarokrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, priaznivci plážového leňošenia, vodných športov, ale i odhaľovania podmorského sveta. Skúste navštíviť aj susedné British Virgin Islands alebo majestátne portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands i susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, platná dva roky, ktorú máte šancu využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0