VLetenky

Panenské ostrovy s American Airlines od 385 EUR

Americké Panenské ostrovy
Atraktívna Maho Bay na americkom ostrove St. John’s (foto: Matt Wade/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Odhaliť čaro karibského súostrovia (Americké) Panenské ostrovy možno s ponukou charterových leteniek na krídlach American Airlines (a partnerov) z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na U.S. Virgin Islands (alias USVI) sú k dispozícii za 385 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 6. marca a návratom z amerického ostrova Saint Thomas (STT) dňa 19. marca 2019 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Saint Thomas za 385 EUR (06.03.-19.03.2019)
Pozn.: Cena s odbavenou batožinou

VIE-STT
Viedeň, Rakúsko – Saint Thomas, Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panenské ostrovy

Prekrásne Americké Panenské ostrovy Vás čakajú v nádhernom Karibskom mori, medzi Portorikom (na západe) a Britskými Panenskými ostrovmi (alias British Virgin Islands na východe). V širšom geografickom zmysle sa dajú do súostrovia zahrnúť aj “Španielske Panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou časťou amerického Portorika.

Americké teritórium – v minulosti aj súčasť Dánskeho kráľovstva

Samotné US Virgin Islands (USVI) tvoria prakticky tri hlavné ostrovy (a niekoľkých menších ostrovčekov). V severnej časti sa rozprestierajú Saint Thomas a Saint John, kým v “neveľkej” vzdialenosti na juhu sa rozkladá Saint Croix. Rušné hlavné mesto Panenských ostrovov, pôvabné Charlotte Amalie, nájdete na južnom pobreží centrálnej oblasti ostrova Saint Thomas (v pôsobivej zátoke St. Thomas Harbor). Svoj názov nesie po dánskej kráľovnej, keďže celé súostrovie bolo dlhý čas pod koloniálnou nadvládou Dánska (Danish West Indies).

Fascinujúce karibské plážové scenérie i okolité súostrovia

Na svoje si prídu hlavne milovníci prekrásnych pláží Karibiku s bielym pieskom, priaznivci plážového leňošenia, vodných športov, ale aj objavovania podmorského sveta. Skúste navštíviť aj susedné British Virgin Islands alebo majestátne portorické ostrovy Vieques a Culebra – bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na návštevu US Virgin Islands aj susedného Portorika Vám postačí elektronická registrácia ESTA, ktorú možno využiť aj k dlhšej návšteve samotných Spojených štátov amerických (a ich závislých území).

0