VLetenky

Panama s Turkish Airlines od 505 EUR

Kuna Yala
Grandiózne panamské karibské súostrovie San Blas (foto: descubriendoelmundo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia túžiaci po ceste za poznaním do znamenitej stredoamerickej Panamy majú príležitosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Panama City sa dajú kúpiť za 13662 CZK (alebo v prepočte cca 505 EUR) s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 1. augusta do 26. októbra 2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. vyplývajúcu z podmienok tarifu) a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od konca augusta do polovice októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Panamy nech poslúži odlet z Košíc (KSC) dňa 30. augusta s návratom z Panama City (PTY) dňa 11. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Panama City za 13662 CZK (30.08.-11.09.2016)
Košice – Panama City za 535 EUR (rezervácia v SJ)

Panama

K presláveným symbolom a synonymom Panamy sa radí legendárny Panamský prieplav, ktorý sa sa zaraďuje k najvýznamnejším obchodným cestám zemegule. Vášniví milovníci nádherných piesočnatých pláží, plážového leňošenia, bezstarostného kúpania, objavovania dobre skrytých krás fascinujúceho sveta pod morskou hladinou, veselého surfovania či (športového) rybolovu istotne neostanú sklamaní.

Príťažlivé ostrovy Karibského mora aj Tichého oceánu

Spomínaným aktivitám sa budete mať možnosť venovať i v prekrásnych karibských súostroviach Bocas del Toro a San Blas. Na pacifickej strane Panamy Vás nepochybne okúzlia fantastické tropické “Islas de las Perlas” (Perlové ostrovy), situované zhruba 100 km na juhovýchod od impozantného hlavného mesta krajiny, rušného a kozmopolitného veľkomesta Panama City.

Nesmierne množstvo prírodných pokladov

Pôsobivé národné parky (morské Coiba a Golfo de Chiriquí v Pacifiku), neskutočné zachované dažďové pralesy (hlavne v provincii Darién), majestátne sopky, výdatné horúce pramene, bohatý výskyt zástupcov vtáčej ríše (viac ako 960 druhov) – úžasná Panama skrýva mnoho prírodných krás, ktoré bohužiaľ zatiaľ pre väčšinu cestovateľov z našich končín zostávajú neobjavené a nedotknuté.

Pohľad na Karibik i Pacifik z jedného miesta

Určite neobíďte Parque Internacional La Amistad (spoločné chránené územie s Kostarikou) a susedný národný park v okolí rovnomennej najvyššej hory krajiny Volcán Barú (3474 m), odkiaľ pri troche šťastia a dobrej viditeľnosti vzhliadnete súčasne Tichý oceán i Karibské more. Ak sa náhodou pokladáte za dobrodruhov hľadajúcich úplné extrémy a (viac ako potrebnú) dávku adrenalínu, skúste pozemný prechod z Panamy do Kolumbie cez Darién Gap, jednu z najnebezpečnejších a najobávanejších trás (po zemi) v rámci našej zemegule.

0