VLetenky

Panama s Turkish Airlines od 386 EUR

Kuna Yala
Isla El Perro v karibskom súostroví San Blas (foto: descubriendoelmundo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia bažiaci po ceste za poznaním do famóznej stredoamerickej Panamy majú šancu využiť ponuku leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Panama City sú v predaji za 386 EUR s odletom z maďarskej Budapešti. V cene 423 EUR možno letieť aj z českej Prahy a za 430 EUR i z rakúskej Viedne.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 03.05.-20.06. a 20.09.-15.12.2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 5. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) predovšetkým v čase od začiatku mája do konca júna a od konca septembra do konca októbra 2016 (viď priložené kalendáre termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 14. mája s návratom z Panama City (PTY) dňa 27. mája 2016 (za 386 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie letenky do Panamy môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 14. mája s návratom z Panama City (PTY) dňa 27. mája 2016 (za 423 EUR).

Iný príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 14. mája s návratom z Panama City (PTY) dňa 27. mája 2016 (za 430 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Panama City za 386 EUR (14.05.-27.05.2016 / manuálne zadanie)
Budapešť – Panama City za 399 EUR (rezervácia v SJ / kalendár termínov)

Praha – Panama City za 423 EUR (14.05.-27.05.2016 / manuálne zadanie)
Praha – Panama City za 11790 CZK (rezervácia v ČJ / kalendár termínov)

Viedeň – Panama City za 430 EUR (14.05.-27.05.2016 / manuálne zadanie)
Viedeň – Panama City za 449 EUR (rezervácia v SJ / kalendár termínov)

Panama

K legendárnym symbolom a synonymom Panamy patrí preslávený Panamský prieplav, ktorý sa sa radí k najdôležitejším obchodným cestám planéty. Vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých pláží, plážového leňošenia, bezstarostného kúpania, odhaľovania dobre ukrytých krás fantastického sveta pod morskou hladinou, veselého surfovania či (športového) rybolovu určite nezostanú sklamaní.

Pôvabné ostrovy Karibského mora i Tichého oceánu

Spomínaným aktivitám sa budete mať šancu venovať aj v nádherných karibských súostroviach Bocas del Toro a San Blas. Na pacifickej strane Panamy Vás nepochybne očaria fascinujúce tropické “Islas de las Perlas” (Perlové ostrovy), položené približne 100 km na juhovýchod od majestátneho hlavného mesta krajiny, pulzujúceho a kozmopolitného veľkomesta Panama City.

Neskutočné množstvo prírodných pokladov

Impresívne národné parky (morské Coiba a Golfo de Chiriquí v Pacifiku), nesmierne zachované dažďové pralesy (najmä v provincii Darién), impozantné sopky, výdatné horúce pramene, bohatý výskyt zástupcov vtáčej ríše (vyše 960 druhov) – skvelá Panama ukrýva množstvo prírodných krás, ktoré bohužiaľ zatiaľ pre väčšinu cestovateľov z nášho regiónu ostávajú neodhalené a nedotknuté.

Pohľad na Karibik i Pacifik z jedného miesta

Istotne nevynechajte Parque Internacional La Amistad (spoločné chránené územie s Kostarikou) a susedný národný park v okolí rovnomennej najvyššej hory krajiny Volcán Barú (3474 m), odkiaľ pri troške šťastia a dobrej viditeľnosti vzhliadnete zároveň Tichý oceán aj Karibské more. Pokiaľ sa náhodou považujete za dobrodruhov hľadajúcich úplné extrémy a (viac ako potrebnú) dávku adrenalínu, skúste pozemný prechod z Panamy do Kolumbie cez Darién Gap, jednu z najnebezpečnejších a najobávanejších trás (po zemi) v rámci našej modrej planéty.

0