VLetenky

Panama s TAP Portugal od 498 EUR

Kuna Yala
Isla Diablo v karibskom súostroví San Blas (foto: descubriendoelmundo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia bažiaci po ceste za poznaním do famóznej stredoamerickej Panamy majú príležitosť využiť ponuku leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do Panama City sa dajú kúpiť za 498 EUR s odletom z Budapešti a návratom do Viedne. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 25.08.-08.12.2015 a 15.01.-16.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 7. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Panamy nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 13. septembra s návratom z Panama City (PTY) do Viedne (VIE) dňa 21. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Panama City – Viedeň za 498 EUR (13.09.-21.09.2015)
Budapešť – Panama City – Viedeň za 503 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Panama City – Viedeň za 508 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Panama City – Viedeň za 520 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Panama City – Viedeň za 14005 CZK (rezervácia v ČJ)

Panama

K svetoznámym symbolom a synonymom Panamy sa zaraďuje preslávený Panamský prieplav, ktorý sa radí k najdäležitejším obchodným cestám zemegule. Vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých pláží, plážového leňošenia, bezstarostného kúpania, odhaľovania dobre ukrytých krás fantastického sveta pod morskou hladinou, veselého surfovania či (športového) rybolovu určite nezostanú sklamaní.

Pôvabné ostrovy Karibského mora aj Tichého oceánu

Spomínaným aktivitám sa budete mať možnosť venovať aj v nádherných karibských súostroviach Bocas del Toro a San Blas. Na pacifickej strane Panamy Vás nepochybne očaria fascinujúce tropické “Islas de las Perlas” (Perlové ostrovy), položené približne 100 km na juhovýchod od majestátneho hlavného mesta krajiny, rušného a kozmopolitného veľkomesta Panama City.

Neskutočné množstvo prírodných krás

Impresívne národné parky (morské Coiba a Golfo de Chiriquí v Pacifiku), nesmierne zachované dažďové pralesy (najmä v provincii Darién), impozantné sopky, výdatné horúce pramene, bohatý výskyt zástupcov vtáčej ríše (vyše 960 druhov) – skvelá Panama ukrýva kopec prírodných pokladov, ktoré bohužiaľ zatiaľ pre väčšinu cestovateľov z nášho regiónu ostávajú neobjavené a nedotknuté.

Pohľad na Karibik i Pacifik z jedného miesta

Istotne nevynechajte Parque Internacional La Amistad (spoločné chránené územie s Kostarikou) a susedný národný park v okolí rovnomennej najvyššej hory krajiny Volcán Barú (3474 m), odkiaľ pri troške šťastia a dobrej viditeľnosti vzhliadnete zároveň Tichý oceán aj Karibské more. Pokiaľ sa náhodou považujete za dobrodruhov hľadajúcich úplné extrémy a (viac ako potrebnú) dávku adrenalínu, skúste pozemný prechod z Panamy do Kolumbie cez Darién Gap, jednu z najnebezpečnejších trás našej domovskej modrej planéty.

0