VLetenky

Panama s Lufthansou od 499 EUR

San Blas
Panamské tropické súostrovie San Blas v Karibiku (foto: Arden/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia bažiaci po ceste za poznaním do stredoamerickej Panamy majú možnosť využiť ponuku spoločnosti Lufthansa (Star Alliance) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do panamskej metropoly Panama City kúpite za 499 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája do septembra 2023.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Panamy môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 6. júla s návratom z Panama City (PTY) dňa 20. júla 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Panama City za 499 EUR (06.07.-20.07.2023)

VIE-PTY
Viedeň, Rakúsko – Panama City, Panama (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panama

K povestným symbolom a synonymom Panamy patrí preslávený Panamský prieplav, ktorý sa zaraďuje k najvýznamnejším obchodným cestám Zeme. Vášniví milovníci nádherných piesočnatých pláží, plážového leňošenia, bezstarostného kúpania, odhaľovania dobre skrytých krás fascinujúceho sveta pod morskou hladinou, veselého surfovania či (športového) rybolovu istotne neostanú sklamaní.

Príťažlivé ostrovy Karibského mora i Tichého oceánu

Spomínaným aktivitám sa budete mať príležitosť venovať aj na prekrásnych karibských súostroviach Bocas del Toro a San Blas. Na pacifickej strane Panamy Vás nepochybne okúzlia fantastické tropické “Islas de las Perlas” (Perlové ostrovy), situované zhruba 100 km na juhovýchod od impozantného hlavného mesta krajiny, rušného a kozmopolitného veľkomesta Panama City.

Obrovské množstvo prírodných pokladov

Pôsobivé národné parky (morské Coiba a Golfo de Chiriquí v Pacifiku), neskutočne zachované dažďové pralesy (najmä v provincii Darién), majestátne sopky, výdatné horúce pramene, bohatý výskyt zástupcov vtáčej ríše (vyše 960 druhov) – úžasná Panama ukrýva mnoho prírodných krás, ktoré bohužiaľ zatiaľ pre väčšinu cestovateľov z našich končín zostávajú neodhalené a nedotknuté.

Pohľad na Karibik i Pacifik z jedného miesta

Určite neobíďte Parque Internacional La Amistad (spoločné chránené územie s Kostarikou) a susedný národný park v okolí rovnomennej najvyššej hory krajiny Volcán Barú (3474 m), odkiaľ pri troche šťastia a dobrej viditeľnosti uvidíte súčasne Tichý oceán aj Karibské more. Ak sa náhodou považujete za dobrodruhov hľadajúcich úplné extrémy a (viac ako potrebnú) dávku adrenalínu, skúste pozemný prechod z Panamy do Kolumbie cez Darién Gap, jednu z najnebezpečnejších a najobávanejších trás (po zemi) v rámci modrej planéty.

0