VLetenky

Panama s Lufthansou od 480 EUR

Kuna Yala
Isla El Diablo v karibskom súostroví San Blas (foto: descubriendoelmundo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia túžiaci po ceste za poznaním do znamenitej stredoamerickej Panamy (aj počas vianočných a novoročných sviatkov v priebehu miestnej hlavnej sezóny) majú šancu využiť ponuku leteckej spoločnosti Lufthansa zo Star Alliance (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Panama City sa dajú kúpiť za 480 EUR s odletom zo spomínanej Budapešti. Za podobnú sumu možno letieť aj z Prahy či z južného Poľska (Krakov, Katovice, Rzeszów).

Tarifné podmienky určujú odlety od 16. novembra do 11. decembra 2015, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 27. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Panamy nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 11. decembra 2015 s návratom z Panama City (PTY) dňa 3. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Panama City za 480 EUR (11.12.2015-03.01.2016)
Budapešť – Panama City za 483 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Panama City za 489 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Panama City za 494 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Panama City za 13323 CZK (rezervácia v ČJ)

Panama

K preslávený symbolom a synonymom Panamy patrí svetoznámy Panamský prieplav, ktorý sa zaraďuje k najvýznamnejším obchodným cestám zamegule. Vášniví milovníci nádherných piesočnatých pláží, plážového leňošenia, bezstarostného kúpania, objavovania dobre skrytých krás fascinujúceho sveta pod morskou hladinou, veselého surfovania či (športového) rybolovu istotne neostanú sklamaní.

Príťažlivé ostrovy Karibského mora i Tichého oceánu

Spomínaným aktivitám sa budete mať príležitosť venovať i v čarokrásnych karibských súostroviach Bocas del Toro a San Blas. Na pacifickej strane Panamy Vás nepochybne okúzlia fantastické tropické “Islas de las Perlas” (Perlové ostrovy), situované zhruba 100 km juhovýchodne od impozantného hlavného mesta krajiny, rušného a kozmopolitného veľkomesta Panama City.

Neuveriteľné množstvo prírodných krás

Pôsobivé národné parky (morské Coiba a Golfo de Chiriquí v Pacifiku), neskutočne zachované dažďové pralesy (hlavne v provincii Darién), majestátne sopky, výdatné horúce pramene, bohatý výskyt zástupcov vtáčej ríše (viac ako 960 druhov) – úžasná Panama skrýva mnoho prírodných pokladov, ktoré bohužiaľ zatiaľ pre väčšinu cestovateľov z našich končín zostávajú neobjavené a nedotknuté.

Pohľad na Karibik i Pacifik z jedného miesta

Určite neobíďte Parque Internacional La Amistad (spoločné chránené územie s Kostarikou) a susedný národný park v okolí rovnomennej najvyššej hory krajiny Volcán Barú (3474 m), odkiaľ pri troche šťastia a dobrej viditeľnosti uvidíte súčasne Tichý oceán i Karibské more. Ak sa náhodou pokladáte za dobrodruhov hľadajúcich úplné extrémy a (viac ako potrebnú) dávku adrenalínu, skúste pozemný prechod z Panamy do Kolumbie cez Darién Gap, jednu z najnebezpečnejších trás planéty.

0