VLetenky

Panama s KLM od 401 EUR

Kuna Yala
Atraktívne panamské tropické súostrovie San Blas v Karibiku (foto: grebmot/Pixabay/CC0)

Cestovatelia túžiaci po ceste za poznaním do stredoamerickej Panamy majú príležitosť využiť ponuku Air France-KLM (zo Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do panamskej metropoly Panama City sú v predaji za 401 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 25.03.-20.06 a 10.08.-10.12.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 14. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu júna a októbra 2020.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Panamy nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 6. októbra s návratom z Panama City (PTY) dňa 6. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Panama City za 401 EUR (06.10.-06.11.2020)

VIE-PTY
Viedeň, Rakúsko – Panama City, Panama (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panama

K povestným symbolom a synonymom Panamy patrí svetoznámy Panamský prieplav, ktorý sa sa radí k najdôležitejším obchodným cestám zemegule. Vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých pláží, plážového leňošenia, bezstarostného kúpania, odhaľovania dobre ukrytých krás fantastického sveta pod morskou hladinou, veselého surfovania či (športového) rybolovu určite nezostanú sklamaní.

Pôvabné ostrovy Karibského mora i Tichého oceánu

Spomínaným aktivitám sa budete mať šancu venovať aj v nádherných karibských súostroviach Bocas del Toro a San Blas. Na pacifickej strane Panamy Vás nepochybne očaria fascinujúce tropické “Islas de las Perlas” (Perlové ostrovy), položené približne 100 km na juhovýchod od majestátneho hlavného mesta krajiny, rušného a kozmopolitného veľkomesta Panama City.

Obrovské množstvo prírodných klenotov

Impresívne národné parky (morské Coiba a Golfo de Chiriquí v Pacifiku), nesmierne zachované dažďové pralesy (najmä v provincii Darién), impozantné sopky, výdatné horúce pramene, bohatý výskyt zástupcov vtáčej ríše (vyše 960 druhov) – skvelá Panama skrýva mnoho prírodných krás, ktoré bohužiaľ zatiaľ pre väčšinu cestovateľov z našich končín ostávajú neodhalené a nedotknuté.

Pohľad na Karibik i Pacifik z jedného miesta

Istotne nevynechajte Parque Internacional La Amistad (spoločné chránené územie s Kostarikou) a susedný národný park v okolí rovnomennej najvyššej hory krajiny Volcán Barú (3474 m), odkiaľ pri troške šťastia a dobrej viditeľnosti uvidíte zároveň Tichý oceán i Karibské more. Ak sa náhodou považujete za dobrodruhov hľadajúcich úplné extrémy a (viac ako potrebnú) dávku adrenalínu, skúste pozemný prechod z Panamy do Kolumbie cez Darién Gap, jednu z najnebezpečnejších a najobávanejších trás (po zemi) v rámci modrej planéty.

0

Add a Comment