VLetenky

Panama s Iberiou od 380 EUR

Kuna Yala
Isla El Diablo v karibskom súostroví San Blas (foto: descubriendoelmundo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pohotovejší cestovatelia túžiaci po ceste za poznaním do znamenitej stredoamerickej Panamy majú šancu využiť ponuku spoločnosti Iberia z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do Panama City máte príležitosť kúpiť za 380 EUR s odletom z Milána. Za podobnú sumu možno letieť aj z ďalších talianskych leteckých prístavov.

Podmienkou dosiahnutia avizovanej ceny bude uplatnenie zľavového kódu “WTD15IT″ na talianskej mutácii webu aerolinky (po zvolení jednotlivých segmentov v sekcii “I have a promotional code”). Promokupón umožňuje zľavu 15% pre cesty do 18. decembra 2015 s predajom do 28.09.2015, pričom po jeho použití sa základná suma 448 EUR zníži na 380 EUR.

Tarifné podmienky určujú odlety do 10. decembra 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 28. septembra. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä s odletmi v priebehu októbra a novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Panamy nech poslúži odlet z Milána (MIL) dňa 18. novembra s návratom z Panama City (PTY) dňa 2. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Miláno – Panama City za 380 EUR (18.11.-02.12.2015 / 448 EUR pred zľavou)

Letecký prískok do Milána

Nízkonákladové spojenie našich končín s Milánom zabezpečujú hlavne ultra LCC Ryanair a Wizz Air – z letísk v Bratislave, v Košiciach, v Budapešti, v Katoviciach, v Krakove a v Prahe. S Ryanair(om) na letisko Miláno-Bergamo docestujete z Bratislavy, z maďarskej Budapešti a z poľského Krakova, zatiaľ čo s konkurenčným Wizz Air z Košíc, z českej Prahy a zo sliezskych Katovíc.

Priamo na najväčší milánsky letecký prístav Milan-Malpensa Airport doputujete s Wizz Air z Budapešti. Vzhľadom na dostatočne silnú konkurenciu existujú zvyčajne najlepšie frekvencie leteckých spojení (i najnižšie ceny leteniek) z maďarskej Budapešti (väčšinu dní v týždni dva spoje denne). Ďalšou existujúcou variantou môže byť nízkonákladovka Easy Jet z Prahy.

Panama

K presláveným symbolom a synonymom Panamy sa radí svetoznámy Panamský prieplav, ktorý sa zaraďuje k najvýznamnejším obchodným cestám zemegule. Vášniví milovníci nádherných piesočnatých pláží, plážového leňošenia, bezstarostného kúpania, objavovania krás fascinujúceho sveta pod morskou hladinou, veselého surfovania či (športového) rybolovu istotne neostanú sklamaní.

Príťažlivé ostrovy Karibského mora i Tichého oceánu

Spomínaným aktivitám sa budete mať možnosť venovať aj v prekrásnych karibských súostroviach Bocas del Toro a San Blas. Na pacifickej strane Panamy Vás nepochybne okúzlia fantastické tropické “Islas de las Perlas” (Perlové ostrovy), situované zhruba 100 km juhovýchodne od impozantného hlavného mesta krajiny, rušného a kozmopolitného veľkomesta Panama City.

Neuveriteľné množstvo prírodných pokladov

Pôsobivé národné parky (morské Coiba a Golfo de Chiriquí v Pacifiku), neskutočne zachované dažďové pralesy (predovšetkým v provincii Darién), majestátne sopky, výdatné horúce pramene, bohatý výskyt zástupcov vtáčej ríše (viac ako 960 druhov) – úžasná Panama skrýva kopec prírodných pokladov, ktoré bohužiaľ zatiaľ pre väčšinu cestovateľov z našich končín zostávajú neobjavené a nedotknuté.

Pohľad na Karibik i Pacifik z jedného miesta

Určite neobíďte Parque Internacional La Amistad (spoločné chránené územie s Kostarikou) a susedný národný park v okolí rovnomennej najvyššej hory krajiny Volcán Barú (3474 m), odkiaľ pri troche šťastia a dobrej viditeľnosti vzhliadnete súčasne Tichý oceán i Karibské more. Ak sa náhodou pokladáte za dobrodruhov hľadajúcich úplné extrémy a (viac ako potrebnú) dávku adrenalínu, skúste pozemný prechod z Panamy do Kolumbie cez Darién Gap, jednu z najnebezpečnejších trás planéty.

0