VLetenky

Panama s Delta Air Lines za 518 EUR

Kuna Yala
Grandiózne severopanamské karibské súostrovie San Blas (foto: Ben Kucinski/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia dychtiví po ceste za poznaním do famóznej stredoamerickej Panamy (v priebehu miestnej hlavnej cestovateľskej sezóny) majú šancu využiť tarif spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do Panama City kúpite za 518 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 16. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v období od septembra 2015 do februára 2016.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do stredoamerickej Panamy nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 27. januára s návratom z Panama City (PTY) dňa 12. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Panama City za 518 EUR (27.01.-12.02.2016)
Praha – Panama City za 518 EUR (27.01.-12.02.2016)

Panama

K legendárnym symbolom a synonymom Panamy sa radí preslávený Panamský prieplav, ktorý patrí k najdôležitejším obchodným cestám planéty. Vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých pláží, plážového leňošenia, bezstarostného kúpania, odhaľovania dobre ukrytých krás fantastického sveta pod morskou hladinou, veselého surfovania či (športového) rybolovu určite nezostanú sklamaní.

Pôvabné ostrovy Karibského mora aj Tichého oceánu

Spomínaným aktivitám sa budete mať vcelku výhodnú možnosť venovať aj v nádherných karibských súostroviach Bocas del Toro a San Blas. Na pacifickej strane Panamy Vás rozhodne očaria fascinujúce “Islas de las Perlas” (Perlové ostrovy), položené približne 100 km na juhovýchod od majestátneho hlavného mesta krajiny, pulzujúceho a kozmopolitného Panama City.

Neskutočné množstvo prírodných pokladov

Impresívne národné parky (morské Coiba a Golfo de Chiriquí v Pacifiku), nesmierne zachované dažďové pralesy (najmä v provincii Darién), impozantné sopky, výdatné horúce pramene, bohatý výskyt zástupcov vtáčej ríše (vyše 960 druhov) – skvelá Panama ukrýva mnoho prírodných krás, ktoré bohužiaľ zatiaľ pre väčšinu cestovateľov z nášho regiónu ostávajú neobjavené a nedotknuté.

Pohľad na Karibiku aj Pacifik z jedného miesta

Istotne nevynechajte Parque Internacional La Amistad (spoločné chránené územie s Kostarikou) a susedný národný park v okolí rovnomennej najvyššej hory krajiny Volcán Barú (3474 m), odkiaľ pri troške šťastia a dobrej viditeľnosti vzhliadnete zároveň Tichý oceán i Karibské more. Pokiaľ sa náhodou považujte za dobrodruhov hľadajúcich úplné extrémy a (viac ako potrebnú) dávku adrenalínu, skúste prechod z Panamy do Kolumbie cez Darién Gap, jednu z najnebezpečnejších trás na svete.

0