VLetenky

Panama s Condor Airlines od 401 EUR

Bocas del Toro
Karibik v podobe panamského tropického súostrovia Bocas del Toro (foto: M M/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia bažiaci po výlete do stredoamerickej Panamy majú príležitosť využiť tarif nemeckej leteckej spoločnosti Condor Flugdienst v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Panama City sú v predaji za 470 USD (alebo v prepočte cca 401 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na konci októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Panamy nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 24. októbra s návratom z Panama City (PTY) dňa 29. októbra 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Panama City za 470 USD (24.10.-29.10.2018)

PRG-PTY
Praha, Česká republika – Panama City, Panama (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panama

K svetoznámym symbolom a synonymom Panamy patrí legendárny Panamský prieplav, ktorý sa sa radí k najdôležitejším obchodným cestám zemegule. Vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých pláží, plážového leňošenia, bezstarostného kúpania, odhaľovania dobre ukrytých krás fantastického sveta pod morskou hladinou, veselého surfovania či (športového) rybolovu určite nezostanú sklamaní.

Pôvabné ostrovy Karibského mora i Tichého oceánu

Spomínaným aktivitám sa budete mať možnosť venovať aj v nádherných karibských súostroviach Bocas del Toro a San Blas. Na pacifickej strane Panamy Vás nepochybne očaria fascinujúce tropické “Islas de las Perlas” (Perlové ostrovy), položené približne 100 km na juhovýchod od majestátneho hlavného mesta krajiny, pulzujúceho a kozmopolitného veľkomesta Panama City.

Neskutočné množstvo prírodných klenotov

Impresívne národné parky (morské Coiba a Golfo de Chiriquí v Pacifiku), neuveriteľné zachované dažďové pralesy (najmä v provincii Darién), impozantné sopky, výdatné horúce pramene, bohatý výskyt zástupcov vtáčej ríše (vyše 960 druhov) – skvelá Panama ukrýva mnoho prírodných pokladov, ktoré bohužiaľ zatiaľ pre veľkú časť cestovateľov z našich končín ostávajú neobjavené a nedotknuté.

Pohľad na Karibik aj Pacifik z jedného miesta

Istotne nevynechajte Parque Internacional La Amistad (spoločné chránené územie s Kostarikou) a susedný národný park v okolí rovnomennej najvyššej hory krajiny Volcán Barú (3474 m), odkiaľ pri troške šťastia a dobrej viditeľnosti uvidíte zároveň Tichý oceán i Karibské more. Pokiaľ sa náhodou považujete za dobrodruhov hľadajúcich úplné extrémy a (viac ako potrebnú) dávku adrenalínu, skúste pozemný prechod z Panamy do Kolumbie cez Darién Gap, jednu z najnebezpečnejších a najobávanejších trás (po zemi) v rámci našej planéty.

0