VLetenky

Panama s Air France od 421 EUR

Kuna Yala
Panamské tropické súostrovie San Blas v Karibiku (foto: Arden/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia bažiaci po ceste za poznaním do stredoamerickej Panamy majú príležitosť využiť ponuku Air France-KLM (zo Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do panamskej metropoly Panama City sa predávajú za 421 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 13. decembra 2019 do 30. júna 2020, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 9. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice januára do konca júna 2020.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Panamy nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 19. januára s návratom z Panama City (PTY) dňa 2. februára 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Panama City za 421 EUR (19.01.-02.02.2020)

VIE-PTY
Viedeň, Rakúsko – Panama City, Panama (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panama

K povestným symbolom a synonymom Panamy patrí preslávený Panamský prieplav, ktorý sa sa zaraďuje k najvýznamnejším obchodným cestám zemegule. Vášniví milovníci nádherných piesočnatých pláží, plážového leňošenia, bezstarostného kúpania, objavovania dobre skrytých krás fascinujúceho sveta pod morskou hladinou, veselého surfovania či (športového) rybolovu istotne neostanú sklamaní.

Príťažlivé ostrovy Karibského mora i Tichého oceánu

Spomínaným aktivitám sa budete mať šancu venovať aj v prekrásnych karibských súostroviach Bocas del Toro a San Blas. Na pacifickej strane Panamy Vás nepochybne okúzlia fantastické tropické “Islas de las Perlas” (Perlové ostrovy), situované zhruba 100 km na juhovýchod od impozantného hlavného mesta krajiny, pulzujúceho a kozmopolitného veľkomesta Panama City.

Obrovské množstvo prírodných pokladov

Pôsobivé národné parky (morské Coiba a Golfo de Chiriquí v Pacifiku), neskutočne zachované dažďové pralesy (hlavne v provincii Darién), majestátne sopky, výdatné horúce pramene, bohatý výskyt zástupcov vtáčej ríše (vyše 960 druhov) – úžasná Panama ukrýva mnoho prírodných krás, ktoré bohužiaľ zatiaľ pre väčšinu cestovateľov z našich končín zostávajú neodhalené a nedotknuté.

Pohľad na Karibik i Pacifik z jedného miesta

Určite neobíďte Parque Internacional La Amistad (spoločné chránené územie s Kostarikou) a susedný národný park v okolí rovnomennej najvyššej hory krajiny Volcán Barú (3474 m), odkiaľ pri troche šťastia a dobrej viditeľnosti uvidíte súčasne Tichý oceán i Karibské more. Ak sa náhodou pokladáte za dobrodruhov hľadajúcich úplné extrémy a (viac ako potrebnú) dávku adrenalínu, skúste pozemný prechod z Panamy do Kolumbie cez Darién Gap, jednu z najnebezpečnejších a najobávanejších trás (po zemi) v rámci našej planéty.

0

Add a Comment