VLetenky

Panama s Air France od 397 EUR

Kuna Yala
Atraktívne panamské tropické súostrovie San Blas v Karibiku (foto: Rokyboy/Wikimedia Commons/CC0)

Cestovatelia túžiaci po ceste za poznaním do latinskoamerickej Panamy majú príležitosť využiť ponuku Air France-KLM (zo Sky Team) v spolupráci s aliančnými partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do panamskej metropoly Panama City kúpite za 397 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 25.02.-23.06. a 29.08.-31.10.2022, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 24. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája do októbra 2022.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Panamy nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 18. septembra s návratom z Panama City (PTY) dňa 2. októbra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Panama City za 397 EUR (18.09.-02.10.2022)

VIE-PTY
Viedeň, Rakúsko – Panama City, Panama (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Panama

K povestným symbolom a synonymom Panamy patrí svetoznámy Panamský prieplav, ktorý sa sa radí k najdôležitejším obchodným cestám zemegule. Vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých pláží, plážového leňošenia, bezstarostného kúpania, objavovania dobre ukrytých krás fantastického sveta pod morskou hladinou, veselého surfovania či (športového) rybolovu určite nezostanú sklamaní.

Pôvabné ostrovy Karibského mora i Tichého oceánu

Spomínaným aktivitám sa budete mať šancu venovať aj na nádherných karibských súostroviach Bocas del Toro a San Blas. Na pacifickej strane Panamy Vás nepochybne očaria fascinujúce tropické “Islas de las Perlas” (Perlové ostrovy), položené približne 100 km na juhovýchod od majestátneho hlavného mesta krajiny, rušného a kozmopolitného veľkomesta Panama City.

Obrovské množstvo prírodných pokladov

Impresívne národné parky (morské Coiba a Golfo de Chiriquí v Pacifiku), nesmierne zachované dažďové pralesy (hlavne v provincii Darién), impozantné sopky, výdatné horúce pramene, bohatý výskyt zástupcov vtáčej ríše (vyše 960 druhov) – skvelá Panama skrýva množstvo prírodných krás, ktoré bohužiaľ zatiaľ pre väčšinu cestovateľov z našich končín ostávajú neodhalené a nedotknuté.

Pohľad na Karibik i Pacifik z jedného miesta

Istotne nevynechajte Parque Internacional La Amistad (spoločné chránené územie s Kostarikou) a susedný národný park v okolí rovnomennej najvyššej hory krajiny Volcán Barú (3474 m), odkiaľ pri troške šťastia a dobrej viditeľnosti uvidíte zároveň Tichý oceán i Karibské more. Ak sa náhodou považujete za dobrodruhov hľadajúcich úplné extrémy a (viac ako potrebnú) dávku adrenalínu, skúste pozemný prechod z Panamy do Kolumbie cez Darién Gap, jednu z najnebezpečnejších a najobávanejších trás (po zemi) v rámci našej planéty.

0