VLetenky

Palau v Oceánii s Qatar Airways od 727 EUR

Seventy Islands
Súostrovie Palau vo forme Seventy Islands (foto: Tetsuji Sakakibara/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0)

Päťhviezdičková spoločnosť Qatar Airways (Oneworld) pozýva na prehliadku súostrovia Palau v Oceánii nielen cestovateľských, potápačských či leteckých fajnšmekrov (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Palau (do Koror) sú v predaji za 727 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.09.-26.10., 30.10.-11.12.2019, 09.01.-01.04. a 17.04.-31.05.2020, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 24. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Palau môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. novembra s návratom z mesta Koror (ROR) v Oceánii dňa 22. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Koror (Palau) za 727 EUR (06.11.-22.11.2019)

BUD-ROR
Budapešť, Maďarsko – Koror, Palau (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Palau

Pútavé Palau – atraktívne súostrovie v rámci pacifickej Mikronézie, Vás čaká v jej západnej časti. Námorné hranice si delí s Filipínami na západe, s Indonéziou na juhu a samotnou Mikronéziou na západe. Palau tvorí vyše 250 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých najľudnatejším bude Koror (s najväčším a bývalým hlavným mestom krajiny). K výraznejším ostrovným skupinám sa radia Babeldoap (severne od Koror), Rock Islands, Peleliu a Angaur (južne od Koror).

Od Španielska cez Nemecko a Japonsko či USA až k vlastnej autonómii

Palau pre Európu objavil roku v roku 1522 Fernão de Magalhães, odvážny portugalský moreplavec v službách španielskej koruny. Po španielsko-americkej vojne na konci 19. storočia Palau predalo Španielsko Nemecku, ktoré ho spravovalo s názvom Nemecká Nová Guinea. Počas WWI sa dostalo pod kontrolu Japonska. Po veľmi ťažkých bojoch v priebehu druhej svetovej vojny skončilo pod správou USA, až sa v roku 1994 stalo de facto nezávislým štátom (angličtina ostala úradným jazykom).

Prekrásne pláže a výborné podmienky na potápanie

Tak ako prakticky skoro celá oblasť Mikronézie, aj Palau patrí ku vskutku vďačným cieľom pre priaznivcov potápania, ktorých tu očakáva množstvo príležitostí na objavovanie fantastického podmorského sveta farebných koralov. Skúste lokalitu Blue Corner, zatiaľ čo na šnorchlovanie postačí aj úžasné Palau Jellyfish Lake. Na svoje si však prídu i obdivovatelia pohodových plážových scenérií.

0

Add a Comment