VLetenky

Palau v Oceánii s China Airlines od 742 EUR

Milky Way
Nesmierne fotogenické súostrovie Palau v ďalekej Oceánii (foto: LuxTonnerre/Flickr/CC BY 2.0)

Taiwanská spoločnosť China Airlines (Sky Team) pozýva na návštevu grandiózneho súostrovia Palau v Oceánii nielen cestovateľských, potápačských či leteckých fajnšmekrov (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na znamenitý Palau kúpite za 742 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 15. septembra do 15. decembra 2015, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 4. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä (s odletom) v čase od polovice septembra do konca novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Palau nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 3. novembra s návratom z mesta Koror (ROR) v Oceánii dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Koror (Palau) za 742 EUR (03.11.-18.11.2015)
Viedeň – Koror (Palau) za 746 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Koror (Palau) za 20213 CZK (rezervácia v ČJ)

Palau

Atraktívne Palau – lákavé súostrovie v rámci pacifickej Mikronézie, Vás čaká v jej západnej časti. Námorné hranice si delí s Filipínami na západe, s Indonéziou na juhu a samotnou Mikronéziou na západe. Palau tvorí vyše 250 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých najľudnatejší bude Koror (s najväčším a bývalým hlavným mestom krajiny). K výraznejším ostrovným skupinám sa radia Babeldoap (severne od Koror), Rock Islands, Peleliu a Angaur (južne od Koror).

Od Španielska cez Nemecko a Japonsko či USA až k vlastnej autonómii

Palau pre Európu objavil v roku v roku 1522 Fernão de Magalhães, odvážny portugalský moreplavec v službách španielskych panovníkov. Po španielsko-americkej vojne na konci 19. storočia Španielsko Palau predalo Nemecku, ktoré ho spravovalo pod názvom Nemecká Nová Guinea. Počas WWI sa dostalo pod kontrolu Japonska. Po veľmi ťažkých bojoch v priebehu druhej svetovej vojny skončilo pod správou USA, až sa v roku 1994 stalo de facto nezávislým štátom (angličtina ostala úradným jazykom).

Prekrásne pláže a výborné podmienky na potápanie

Tak ako prakticky skoro celá oblasť Mikronézie, aj Palau sa radí ku vskutku vďačným cieľom pre priaznivcov potápania, ktorých tu očakáva množstvo príležitostí objaviť fantastický podmorský svet farebných koralov. Skúste lokalitu Blue Corner, kým na šnorchlovanie postačí aj úžasné Palau Jellyfish Lake. Na svoje si však istotne prídu i obdivovatelia pohodových plážových scenérií.

0