VLetenky

Palau v Oceánii s China Airlines od 676 EUR

Belau
Nesmierne fotogenické súostrovie Palau v ďalekej Oceánii (foto: LuxTonnerre/Flickr/CC BY 2.0)

Taiwanská spoločnosť China Airlines (z aliancie Sky Team) pozýva na návštevu súostrovia Palau v Oceánii nielen cestovateľských, potápačských či leteckých fajnšmekrov (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na znamenitý tropický ostrov Palau sú v predaji za 676 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 16.10.-17.12.2016 a 27.12.2016-31.12.2017, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od začiatku februára do začiatku septembra 2017 (vrátane letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Palau nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 28. februára s návratom z mesta Koror (ROR) v Oceánii dňa 15. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Koror (Palau) za 676 EUR (28.02.-15.03.2017)
Viedeň – Koror (Palau) za 701 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Palau

Pútavé Palau – lákavé súostrovie v rámci pacifickej Mikronézie, Vás čaká v jej západnej časti. Námorné hranice si delí s Filipínami na západe, s Indonéziou na juhu a samotnou Mikronéziou na západe. Palau tvorí vyše 250 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých najľudnatejším bude Koror (s najväčším a bývalým hlavným mestom krajiny). K výraznejším ostrovným skupinám sa radia Babeldoap (severne od Koror), Rock Islands, Peleliu a Angaur (južne od Koror).

Od Španielska cez Nemecko a Japonsko či USA až k vlastnej autonómii

Palau pre Európu objavil v roku v roku 1522 Fernão de Magalhães, odvážny portugalský moreplavec v službách španielskych panovníkov. Po španielsko-americkej vojne na konci 19. storočia predalo Palau Španielsko Nemecku, ktoré ho spravovalo pod názvom Nemecká Nová Guinea. Počas WWI sa dostalo pod kontrolu Japonska. Po veľmi ťažkých bojoch v priebehu druhej svetovej vojny skončilo pod správou USA, až sa v roku 1994 stalo de facto nezávislým štátom (angličtina ostala úradným jazykom).

Prekrásne pláže a výborné podmienky na potápanie

Tak ako prakticky temer celá oblasť Mikronézie, aj Palau sa radí ku vskutku vďačným cieľom pre priaznivcov potápania, ktorých tu očakáva množstvo šancí na objavovanie fantastického podmorského sveta farebných koralov. Skúste lokalitu Blue Corner, kým na šnorchlovanie postačí aj úžasné Palau Jellyfish Lake. Na svoje si však istotne prídu i obdivovatelia pohodových plážových scenérií.

0