VLetenky

Palau v Oceánii s China Airlines od 659 EUR

Milky Way
Neskutočne fotogenické súostrovie Palau v ďalekej Oceánii (foto: LuxTonnerre/Flickr/CC BY 2.0)

Taiwanská spoločnosť China Airlines (Sky Team) pozýva na návštevu súostrovia Palau v Oceánii nielen cestovateľských, potápačských či leteckých fajnšmekrov (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na famózny Palau sa dajú kúpiť za 204998 HUF (alebo v prepočte cca 659 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety do 5. júla 2017 (s výnimkou vylúčeného obdobia 18.12.-26.12.2016), min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu platnosti zimného letového poriadku (t.j. s odletom od novembra 2016 do marca 2017).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Palau nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra s návratom z mesta Koror (ROR) v Oceánii dňa 19. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Koror (Palau) za 204998 HUF (04.11.-19.11.2016)

Palau

Lákavé Palau – atraktívne súostrovie v rámci pacifickej Mikronézie, Vás očakáva v jej západnej partii. Námorné hranice zdieľa s Filipínami na západe, s Indonéziou na juhu a samotnou Mikronéziou na západe. Palau vytvára viac ako 250 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých najľudnatejším bude Koror (s najväčším a bývalým hlavným mestom krajiny). K výraznejším ostrovným skupinám sa zaraďujú Babeldoap (severne od Koror), Rock Islands, Peleliu a Angaur (južne od Koror).

Od Španielska cez Nemecko a Japonsko či USA až k vlastnej samostatnosti

Palau pre Európu objavil v roku v roku 1522 Fernão de Magalhães, odvážny portugalský moreplavec v službách španielskej koruny. Po španielsko-americkej vojne na konci 19. storočia Palau predalo Španielsko Nemecku, ktoré ho spravovalo pod názvom Nemecká Nová Guinea. V priebehu WWI sa dostalo pod kontrolu Japonska. Po veľmi ťažkých bojoch počas druhej svetovej vojny skončilo pod správou USA, až sa v roku 1994 stalo de facto nezávislým štátom (angličtina zostala úradným jazykom).

Nádherné pláže a vynikajúce podmienky na potápanie

Tak ako v podstate takmer celá oblasť Mikronézie, aj Palau patrí ku vskutku vďačným cieľom pre fanúšikov potápania, ktorých tu čaká mnoho šancí na odhaľovanie fascinujúceho podmorského sveta farebných koralov. Skúste lokalitu Blue Corner, zatiaľ čo na šnorchlovanie postačí i skvelé Palau Jellyfish Lake. Na svoje si však určite prídu aj obdivovatelia príjemných plážových scenérií.

0