VLetenky

Palau v Oceánii s Asiana Airlines od 647 EUR

Milky Way
Neskutočne fotogenické súostrovie Palau v ďalekej Oceánii (foto: LuxTonnerre/Flickr/CC BY 2.0)

Juhokórejská 5* spoločnosť Asiana Airlines zo Star Alliance pozýva na návštevu súostrovia Palau v Oceánii nielen cestovateľských, potápačských či leteckých fajnšmekrov (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na znamenitý západopacifický ostrov Palau v Mikronézii kúpite za 647 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.04.-07.07., 10.08.-11.12. a 23.12.-31.12.2016, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v dobe od polovice septembra do polky októbra 2016.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Palau nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 1. októbra s návratom z mesta Koror (ROR) v Oceánii dňa 14. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Koror (Palau) za 647 EUR (01.10.-14.10.2016)

Palau

Pútavé Palau – atraktívne súostrovie v rámci pacifickej Mikronézie, Vás očakáva v jej západnej partii. Námorné hranice zdieľa s Filipínami na západe, s Indonéziou na juhu a samotnou Mikronéziou na západe. Palau vytvára viac ako 250 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých najľudnatejším bude Koror (s najväčším a bývalým hlavným mestom krajiny). K výraznejším ostrovným skupinám sa zaraďujú Babeldoap (severne od Koror), Rock Islands, Peleliu a Angaur (južne od Koror).

Od Španielska cez Nemecko a Japonsko či USA až k vlastnej autonómii

Palau pre Európu objavil v roku v roku 1522 Fernão de Magalhães, odvážny portugalský moreplavec v službách španielskej koruny. Po španielsko-americkej vojne na konci 19. storočia Španielsko Palau predalo Nemecku, ktoré ho “administrovalo” pod názvom Nemecká Nová Guinea. V priebehu WWI sa dostalo pod kontrolu Japonska. Po veľmi ťažkých bojoch počas druhej svetovej vojny skončilo pod správou USA, až sa v roku 1994 stalo de facto nezávislým štátom (angličtina zostala úradnou rečou).

Nádherné pláže a vynikajúce podmienky na potápanie

Tak ako v podstate takmer celá oblasť Mikronézie, aj Palau sa radí ku vskutku vďačným cieľom pre fanúšikov potápania, ktorých tu čaká mnoho šancí odhaliť fascinujúci podmorský svet farebných koralov. Skúste lokalitu Blue Corner, zatiaľ čo na šnorchlovanie postačí i skvelé Palau Jellyfish Lake. Na svoje si však určite prídu aj obdivovatelia príjemných plážových scenérií.

0