VLetenky

Palau s Qatar Airways od 625 EUR

Palau
Neskutočne fotogenické súostrovie Palau v ďalekej Oceánii (foto: Matt Kieffer/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu súostrovia Palau v Oceánii pozýva nielen cestovateľských, potápačských či leteckých fajnšmekrov spoločnosť Qatar Airways (Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropický ostrov Palau (do Koror) sa dajú kúpiť za 625 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 04.02.-31.03. a 21.04.-30.06.2020, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 29. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu júna 2020.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Palau nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 17. júna s návratom z mesta Koror (ROR) v Oceánii dňa 29. júna 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Koror (Palau) za 625 EUR (17.06.-29.06.2020)
Viedeň – Koror (Palau) za 628 EUR (30.06.-13.07.2020)

VIE_ROR
Viedeň, Rakúsko – Koror, Palau (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Palau

Lákavé Palau – pútavé súostrovie v rámci pacifickej Mikronézie, Vás očakáva v jej západnej partii. Námorné hranice zdieľa s Filipínami na západe, s Indonéziou na juhu a samotnou Mikronéziou na západe. Palau vytvára viac ako 250 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých najľudnatejším bude Koror (s najväčším a bývalým hlavným mestom krajiny). K výraznejším ostrovným skupinám sa zaraďujú Babeldoap (severne od Koror), Rock Islands, Peleliu a Angaur (južne od Koror).

Od Španielska cez Nemecko a Japonsko či USA až k vlastnej samostatnosti

Palau pre Európu objavil roku v roku 1522 Fernão de Magalhães, odvážny portugalský moreplavec v službách španielskych panovníkov. Po španielsko-americkej vojne na konci 19. storočia predalo Palau Španielsko Nemecku, ktoré ho spravovalo s názvom Nemecká Nová Guinea. V priebehu WWI sa dostalo pod kontrolu Japonska. Po veľmi ťažkých bojoch počas druhej svetovej vojny skončilo pod správou USA, až sa v roku 1994 stalo nezávislým štátom (angličtina zostala úradným jazykom).

Nádherné pláže a vynikajúce podmienky na potápanie

Takisto ako v podstate skoro celá oblasť Mikronézie, aj Palau sa zaraďuje ku vskutku vďačným cieľom pre fanúšikov potápania, ktorých tu čaká mnoho príležitostí na odhaľovanie fascinujúceho podmorského sveta farebných koralov. Skúste lokalitu Blue Corner, kým na šnorchlovanie postačí i skvelé Palau Jellyfish Lake. Na svoje si však určite prídu aj obdivovatelia plážových scenérií.

0

Add a Comment