VLetenky

Ottawa s KLM od 382 EUR

Heart Island
Boldt Castle (s Alster Tower a Powerhouse), Heart Island (Thousand Islands) v Rieke sv. Vavrinca na hranici kanadskej provincie Ontario a amerického štátu New York (foto: Teresa Mitchell/Wikimedia Commons/CC0)

Nielen hlavné mesto Kanady máte príležitosť navštíviť s ponukou koncernu Air France-KLM (v spolupráci s partnermi) z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadskej metropoly Ottawa sa predávajú za 382 EUR pri odlete zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. októbra 2018 do 31. marca 2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 27. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu (t.j. od októbra 2018 do marca 2019).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 14. novembra s návratom z kanadskej Ottawy (YOW) dňa 21. novembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Praha – Ottawa za 382 EUR (14.11.-21.11.2018)

PRG-YOW
Praha, Česká republika – Ottawa, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ottawa

Rušná 900-tisícová Ottawa, položená na polceste medzi Torontom a Québec City, dostala status politického centa britskej provincie Kanada v roku 1857 a o desať rokov neskôr (1867) sa stala administratívnym sídlom novovytvorenej Kanadskej konfederácie. Čaká Vás v Ontariu na južnom brehu rovnomennej Ottawa River a spolu s Gatineau už v susednom Québecu (na severnej strane rieky Ottawa) tvorí administratívno-politickú oblasť National Capital Region (NCT).

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť pulzujúce srdce Ottawy, historický Parliament Hill spolu s neďalekým (Fairmont) Château Laurier v oblasti Ottawa River/Rideau Canal. Leteckí entuziasti by nemali obísť vynikajúce Canada Aviation and Space Museum na letisku Ottawa-Rockcliffe Airport (YRO) v severovýchodnej časri mesta s možnosťou impresívnych vyhliadkových letov historickými dvojplošníkmi Waco (open cockpit) s fy Central Aviation Inc počas teplejších letných mesiacov.

0