VLetenky

Ottawa s Finnair od 395 EUR

Ottawa Parliament
Obdivuhodný ottawský Parliament Hill s grandióznym Centre Block (foto: Jamie In Bytown/Flickr)

Nielen kanadské hlavné mesto možno bližšie spoznať (aj v lete) pri využití lákavej ponuky spoločnosti Finnair z leteckej aliancie Oneworld v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do kanadskej Ottawy sa predávajú za 395 EUR pri odlete zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 1. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne (s odletmi) od januára do októbra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 20. júna s návratom z kanadskej Ottawy (YOW) dňa 3. júla 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Ottawa za 395 EUR (20.06.-03.07.2015)
Budapešť – Ottawa za 11059 CZK (rezervácia v ČJ)

Ottawa

Pulzujúca 900-tisícová Ottawa, položená na polceste medzi Torontom a Québec City, dostala status politického centa britskej provincie Kanada v roku 1857 a o desať rokov neskôr (1867) sa stala administratívnym sídlom novovytvorenej Kanadskej konfederácie. Čaká Vás v Ontariu na južnom brehu rovnomennej Ottawa River a spolu s Gatineau už v susednom Québecu (na severnej strane rieky Ottawa) tvorí administratívno-politickú oblasť National Capital Region (NCT).

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť rušné srdce Ottawy, historický Parliament Hill spolu s neďalekým (Fairmont) Château Laurier v oblasti Ottawa River/Rideau Canal. Leteckí entuziasti by nemali obísť vynikajúce Canada Aviation and Space Museum na letisku Ottawa-Rockcliffe Airport (YRO) v severovýchodnej časti mesta s možnosťou impresívnych vyhliadkových letov historickými dvojplošníkmi Waco (open cockpit) s fy Central Aviation Inc počas teplejších letných mesiacov.

0