VLetenky

Ottawa s Air France od 453 EUR

Ottawa Parliament
Ottawský Parliament Hill s Centre Block (foto: Jiuguang Wang/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen kanadské hlavné mesto máte možnosť spoznať pri využití tarifu koncernu Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team v spolupráci s partnerskými spoločnosťami (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kanadskej metropoly Ottawa sa predávajú za 453 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 12. januára do 9. marca 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 25. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. s odletmi v uvedenej dobe v priebehu prvého kvartálu roku 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. marca s návratom z kanadskej Ottawy (YOW) dňa 15. marca 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Ottawa za 453 EUR (01.03.-15.03.2016)
Viedeň – Ottawa za 475 EUR (rezervácia v NJ)

Ottawa

Rušná 900-tisícová Ottawa, situovaná na polceste medzi Torontom a Québec City, dostala status politického centa britskej provincie Kanada v roku 1857 a o desať rokov neskôr (1867) sa stala administratívnym sídlom novovytvorenej Kanadskej konfederácie. Očakáva Vás v Ontariu na južnom brehu rovnomennej Ottawa River a spolu s Gatineau už v susednom Québecu (na severnej strane rieky Ottawa) vytvára administratívno-politickú oblasť National Capital Region (NCT).

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť pulzujúce srdce Ottawy, historický Parliament Hill spolu s neďalekým (Fairmont) Château Laurier v oblasti Ottawa River/Rideau Canal. Leteckí entuziasti by nemali vynechať výborné Canada Aviation and Space Museum na letisku Ottawa-Rockcliffe Airport (YRO) v severovýchodnej partii mesta s možnosťou pôsobivých vyhliadkových letov historickými dvojplošníkmi Waco (open cockpit) s fy Central Aviation Inc počas teplejších letných mesiacov.

0