VLetenky

Ottawa s Air Canada od 318 EUR

Just Room Enough Island
Najmenší obývaný ostrov na svete – Just Room Enough Island (Thousand Islands) v Rieke sv. Vavrinca
na hranici kanadskej provincie Ontario a amerického štátu New York (foto: Mr. Gray/Flickr/CC0)

Nielen hlavné mesto Kanady si máte šancu pozrieť (i v teplejšom období) vďaka ponuke spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadskej metropoly Ottawa sú v predaji za 318 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (do aktualizácie tarifu / vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za avizovanú sumu nájdete (v rámci hlavnej sezóny) v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2019 (a za príplatok aj počas júna a júla 2019).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. mája s návratom z kanadskej Ottawy (YOW) dňa 12. mája 2019.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (za 340 EUR) môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. júla s návratom z kanadskej Ottawy (YOW) dňa 17. júla 2019.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Ottawa za 318 EUR (02.05.-12.05.2019)
Viedeň – Ottawa za 340 EUR (02.07.-17.07.2019)

VIE-YOW
Viedeň, Rakúsko – Ottawa, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ottawa

Pulzujúca 900-tisícová Ottawa, situovaná na polceste medzi Torontom a Québec City, dostala status politického centa britskej provincie Kanada v roku 1857 a o desať rokov neskôr (1867) sa stala administratívnym sídlom novovytvorenej Kanadskej konfederácie. Očakáva Vás v Ontariu na južnom brehu rovnomennej Ottawa River a spolu s Gatineau už v susednom Québecu (na severnej strane rieky Ottawa) vytvára administratívno-politickú oblasť National Capital Region (NCT).

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť rušné srdce Ottawy, historický Parliament Hill spolu s neďalekým (Fairmont) Château Laurier v oblasti Ottawa River/Rideau Canal. Leteckí entuziasti by nemali vynechať výborné Canada Aviation and Space Museum na letisku Ottawa-Rockcliffe Airport (YRO) v severovýchodnej partii mesta s možnosťou pôsobivých vyhliadkových letov historickými dvojplošníkmi Waco (open cockpit) s fy Central Aviation Inc počas teplejších letných mesiacov.

0