VLetenky

Omán s Lufthansou od 283 EUR

Wádí Shab
Neuveriteľne fotogenická tiesňava Wádí Shab v severnom Ománe (Andries3/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nenároční cestovatelia majú šancu zrealizovať výlet do geniálneho blízkovýchodného Ománu s nemeckou aerolíniou Lufthansa v spolupráci s jej dcérskymi spoločnosťami (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do ománskej metropoly Muscat sa predávajú za 283 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.06.-30.06. a 01.09.-31.10.2015, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) na konci júna a v čase od začiatku septembra do konca októbra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Ománu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 26. júna s návratom z ománskeho hlavného mesta Muscat (MCT) dňa 4. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Muscat za 283 EUR (26.06.-04.07.2015)
Viedeň – Muscat za 314 EUR (rezervácia v NJ)

Omán

Celkom bezpečný a nesmierne priateľský Omán má za svojich susedov pozoruhodné blízkovýchodné štáty ako pútavé Spojené arabské emiráty, obrovitú Saudskú Arábiu a dramatický Jemen. Rušné hlavné mesto tejto príjemnej krajiny v oblasti juhovýchodného “kúta” Arabského polostrova, trištvrte miliónový Muscat, Vás čaká v severnej časti Ománu.

Za návštevu istotne stoja monumentálne opevnenia Bahla a Nizwa. Svojou spanilou krásou určite nezaostáva ani najsevernejšia partia tohto pôsobivého štátu, kde nájdete impozantný polostrov Musandam, majestátny horský masív Hajar či famózne súostrovie ostrov Masirah Islands. Nenechajte si ujsť ani druhé najväčšie ománske sídlo, pohodový prímorský Salalah, so zaujímavou polohou v relatívne neveľkej vzdialenosti (okolo 100 km) od jemenskej hranice.

0