VLetenky

Omán s EgyptAir od 320 EUR

Wádí Shab
Neskutočne fotogenická tiesňava Wádí Shab v severnom Ománe (Andries3/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Výlet do fenomenálneho štátu na Blízkom Východe s názvom Omán máte šancu podniknúť na krídlach leteckej spoločnosti EgyptAir zo Star Alliance (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do ománskej metropoly Muscat sa dajú kúpiť za 320 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú (ukončenie) cesty do 20. júna 2015 a predaj do 13. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas mája 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Ománu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 14. mája s návratom z ománskeho hlavného mesta Muscat (MCT) dňa 21. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Muscat za 320 EUR (14.05.-21.05.2015)
Viedeň – Muscat za 343 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Muscat za 344 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Muscat za 9355 CZK (rezervácia v ČJ)

Omán

Vcelku bezpečný a nesmierne priateľský Omán má za svojich susedov pozoruhodné blízkovýchodné štáty ako atraktívne Spojené arabské emiráty, gigantickú Saudskú Arábiu a dramatický Jemen. Pulzujúce hlavné mesto tejto pohodovej krajiny v oblasti juhovýchodného “kúta” Arabského polostrova, trištvrte miliónový Muscat, Vás očakáva v severnej partii Ománu.

Za návštevu určite stoja monumentálne opevnenia Bahla a Nizwa. Svojou spanilou krásou istotne nezaostáva ani najsevernejšia časť tohto impresívneho štátu, kde nájdete majestátny polostrov Musandam, impozantný horský masív Hajar či znamenité súostrovie ostrov Masirah Islands. Nenechajte si ujsť ani druhé najväčšie ománske sídlo, príjemný prímorský Salalah, so vskutku pútavou polohou v pomerne neveľkej vzdialenosti (okolo 100 km) od jemenskej hranice.

0