VLetenky

Okinawa s Qatar Airways od 406 EUR

Yonaguni Monument
Záhadné podmorské štruktúry alebo tzv. Yonaguni Monument (foto: Vincent Lou/Flickr/CC BY 2.0)

Za spoznávaním “japonského Havaja” láka (do kolísky karate) cestujúce dvojice valentínska ponuka Qatar Airways v spolupráci s partnerskými Japan Airlines z aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky na Okinawu (do japonského mesta Naha) sa dajú pri súčasnom nákupe dvoch leteniek kúpiť za 406 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú (okrem predaja dvoch leteniek zároveň) cesty v období od 15. februára do 15. júna 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 11. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája 2016.

Príkladom rezervácie (dvoch) leteniek na Okinawu môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 11. mája s návratom z japonského Naha (OKA) dňa 20. mája 2016 (od 406 EUR/letenka).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Naha (Okinawa) za 406 EUR (11.05.-20.05.2016 / v NJ pri nákupe dvoch leteniek)
Budapešť – Naha (Okinawa) za 130800 HUF (na webe dopravcu / manuálne zadanie)
Budapešť – Naha (Okinawa) za 11827 CZK (rezervácia v ČJ)

Okinawa

Fantastická Okinawa, prezývaná i “japonský Havaj”, pozostáva z 1000 km dlhej ostrovnej reťaze v ostrovnej skupine Ryukyu Islands tvorenej zo stoviek ostrovčekov od juhojaponského súostrovia Kjúšú (na severovýchode) až k čínskemu Taiwanu (na juhozápade). Impresívne administratívno-politické centrum pod názvom Naha nájdete na rovnomennom hlavnom ostrove Okinawa v centrálnej časti tohto prekrásneho a celkom obľúbeného japonského tropického súostrovia.

Úžasný Ishigaki-jima

Príťažlivý Ishigaki Island alias Ishigaki-jima Vás čaká v juhozápadnej partii okinawského súostrovia. Pri potulkách po tomto grandióznom okinawskom ostrove sa určite zastavte v malebnej prímorskej lokalite Fusaki. Pohodové Ishigaki poteší vcelku priaznivým leteckým spojením s okinawským hlavným mestom Naha aj japonskými veľkomestami Tokio a Osaka (Honšú).

Yonaguni

Mysteriózny ostrov Yonaguni, najzápadnejšie miesto Japonska, leží v oblasti medzi Pacifikom a Východočínskym morom vyše 125 km na východ od taiwanského pobrežia (a podobná vzdialenosť ho oddeľuje aj od Ishigaki-jima). Z Ishigaki Airport (ISG) na miestne Yonaguni Airport (OGN) docestujete 30-minútovým letom so spoločnosťami Japan Transocean Air či Ryukyu Air Commuter (1 až 2 lety denne). Ďalšou variantou môže byť plavba loďou (trvajúca asi 4 hodiny).

Tajuplný podmorský Yonaguni Monument alebo za hľadaním bájnej krajiny Mu

Asi 20 minút loďou (smerom na juhovýchod) od mestečka Kubura na západnom pobreží Yonaguni natrafíte (v pomerne neveľkej vzdialenosti od južných brehov ostrova) na fascinujúcu lokalitu Yonaguni Monument, populárne miesto archeológov i potápačov z celého sveta. Tajomné podmorské štruktúry sa nachádzajú na ploche asi 100×50 m v hĺbke 5 až 20 m a budú vhodným cieľom skôr pre skúsenejších potápačov, v obmedzenej miere môžu byť viditeľné i pri plavbe “glass bottom boat”.

Po stopách Mu alebo iba nezvyčajných geologických procesov?

Nielen prísne pravouhlé tvary monumentov pod morskou hladinou (ale i ďalšie presne tvarované geometrické útvary) vedú niektorých bádateľov z oblasti “alternatívnej archeológie” k domnienkam o vytvorení ľudskou činnosťou, istí autori dokonca hľadajú súvislosti s mytologickou krajinkou Mu. Klasickí archeológovia ako obyčajne preferujú skôr triezvejšie (racionálnejšie) vedecké vysvetlenie a skôr sa prikláňajú k teórii vzniku tohto záhadného miesta vplyvom zvláštnej geologickej činnosti.

0