VLetenky

Okinawa s Qatar Airways od 359 EUR

Miyakojima
Nesmierne fotogenické okinawské tropické súostrovie Miyakojima (foto: Ikusuki/Flickr/CC BY 2.0)

Za spoznávaním japonského tropického súostrovia Okinawa zvádza (aj cez letné prázdniny) ponuka Qatar Airways v spolupráci s partnerskými Japan Airlines z aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky na grandióznu Okinawu (do japonského mesta Naha) sa predávajú za 359 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty od 19. januára do 15. decembra 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 17. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v období od mája do novembra 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Okinawu môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 7. júla s návratom z japonského Naha (OKA) dňa 16. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Naha (Okinawa) za 359 EUR (07.07.-16.07.2016)
Budapešť – Naha (Okinawa) za 116700 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Naha (Okinawa) za 366 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Naha (Okinawa) za 9805 CZK (rezervácia v ČJ)

Okinawa

Fascinujúca Okinawa, prezývaná aj “japonský Havaj”, pozostáva z 1000 km dlhej ostrovnej reťaze v ostrovnej skupine Ryukyu Islands tvorenej zo stoviek ostrovčekov od juhojaponského súostrovia Kjúšú (na severovýchode) až k čínskemu Taiwanu (na juhozápade). Pôsobivé administratívno-politické centrum s názvom Naha nájdete na rovnomennom hlavnom ostrove Okinawa v centrálnej partii tohto nádherného a vcelku populárneho japonského tropického súostrovia.

Skvelý Ishigaki-jima

Pôvabný Ishigaki Island alias Ishigaki-jima Vás očakáva v juhozápadnej časti okinawského súostrovia. Pri potulkách po tomto obdivuhodnom okinawskom ostrove sa istotne zastavte v malebnej prímorskej lokalite Fusaki. Príjemné Ishigaki poteší celkom dobrým leteckým spojením s okinawským hlavným mestom Naha i japonskými veľkomestami Tokio a Osaka (Honšú).

Yonaguni

Tajomný ostrov Yonaguni, najzápadnejšie miesto Japonska, leží v oblasti medzi Pacifikom a Východočínskym morom viac ako 125 km na východ od taiwanského pobrežia (a podobná vzdialenosť ho delí i od Ishigaki-jima). Z Ishigaki Airport (ISG) na miestne Yonaguni Airport (OGN) doputujete 30-minútovým letom so spoločnosťami Japan Transocean Air či Ryukyu Air Commuter (1 až 2 lety denne). Ďalšou alternatívou môže byť plavba loďou (trvajúca asi 4 hodiny).

Mysteriózny podmorský Yonaguni Monument alebo za hľadaním bájnej krajiny Mu

Asi 20 minút loďou (smerom na juhovýchod) od mestečka Kubura na západnom pobreží Yonaguni naďabíte (v relatívne neveľkej vzdialenosti od južných brehov ostrova) na fantastickú lokalitu Yonaguni Monument, obľúbené miesto archeológov i potápačov z celého sveta. Tajuplné podmorské štruktúry sa nachádzajú na ploche asi 100×50 m v hĺbke 5 až 20 m a budú vhodným cieľom skôr pre skúsenejších potápačov, v obmedzenej miere môžu byť viditeľné aj pri plavbe “glass bottom boat”.

Po stopách Mu alebo len neobyčajných geologických procesov?

Nielen prísne pravouhlé tvary monumentov pod morskou hladinou (ale aj ďalšie presne tvarované geometrické útvary) vedú niektorých bádateľov z oblasti “alternatívnej archeológie” k domnienkam o vytvorení ľudskou činnosťou, určití autori dokonca hľadajú súvislosti s mytologickou krajinkou Mu. Klasickí archeológovia ako zvyčajne preferujú skôr triezvejšie vedecké vysvetlenie a skôr sa prikláňajú k teórii vzniku tohto záhadného miesta vplyvom zvláštnej geologickej činnosti.

0