VLetenky

Okinawa s Qatar Airways od 296 EUR

Onna-Son
Tropické scenérie Onna-Son na hlavnom ostrove Okinawa (foto: Toomore Chiang/Flickr/CC BY 2.0)

Za poznaním “japonského Havaja” zvádza (do kolísky karate) zaujímavý tarif Qatar Airways v spolupráci s partnerskými Japan Airlines z aliancie Oneworld (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné (multicity) letenky na Okinawu sa dajú kúpiť za 296 EUR s odletom zo Záhrebu a návratom do Budapešti. Za klasické spiatočné letenky z budapeštianskeho letiska zaplatíte 399 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 11.01.-14.06., 02.07.-14.08. a 11.09.-15.12.2017 (s ukončením ciest do 15. decembra 2017), min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 16. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (s výnimkou uvedených blackoutov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky na Okinawu nech poslúži odlet zo Záhrebu (ZAG) dňa 28. februára s návratom z Naha (OKA) do Budapešti dňa 15. marca 2017 (za 296 EUR).

Príkladom rezervácie štandardnej spiatočnej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 28. februára s návratom z japonského Naha (OKA) dňa 15. marca 2017 (za 399 EUR).

Rezervácia letenky:
Záhreb – Naha (Okinawa) – Budapešť za 296 EUR (28.02.-15.03.2017)
Budapešť – Naha (Okinawa) za 399 EUR (28.02.-15.03.2017)

Doprava do Záhrebu:

Pri pozemnej doprave do chorvátskej metropoly poslúži spojenie autobusovej spoločnosti Orangeways z Budapešti do Záhrebu za 2990 HUF / cca 10 EUR (a prípadne i z Bratislavy do maďarského hlavného mesta). Ďalšou variantou bude železničné spojenie do Záhrebu z Viedne v cene od 29 EUR (v rámci akciovej ponuky Sparschiene na stránkach rakúskych železníc ÖBB).

Okinawa

Fascinujúca Okinawa, prezývaná aj “japonský Havaj”, pozostáva z 1000 km dlhej ostrovnej reťaze v ostrovnej skupine Ryukyu Islands tvorenej zo stoviek ostrovčekov od juhojaponského súostrovia Kjúšú (na severovýchode) až k čínskemu Taiwanu (na juhozápade). Pôsobivé administratívno-politické centrum s názvom Naha nájdete na rovnomennom hlavnom ostrove Okinawa v centrálnej partii tohto nádherného a vcelku populárneho japonského tropického súostrovia.

Skvelý Ishigaki-jima

Pôvabný Ishigaki Island alias Ishigaki-jima Vás očakáva v juhozápadnej časti okinawského súostrovia. Pri potulkách po tomto obdivuhodnom okinawskom ostrove sa istotne zastavte v malebnej prímorskej lokalite Fusaki. Príjemné Ishigaki poteší celkom priaznivým leteckým spojením s okinawským hlavným mestom Naha i japonskými veľkomestami Tokio a Osaka (Honšú).

Yonaguni

Tajuplný ostrov Yonaguni, najzápadnejšie miesto Japonska, leží v oblasti medzi Pacifikom a Východočínskym morom viac ako 125 km na východ od taiwanského pobrežia (a podobná vzdialenosť ho delí i od Ishigaki-jima). Z Ishigaki Airport (ISG) na miestne Yonaguni Airport (OGN) doputujete 30-minútovým letom so spoločnosťami Japan Transocean Air či Ryukyu Air Commuter (1 až 2 lety denne). Ďalšou alternatívou môže byť plavba loďou (trvajúca asi 4 hodiny).

Mysteriózny podmorský Yonaguni Monument alebo za hľadaním bájnej krajiny Mu

Asi 20 minút loďou (smerom na juhovýchod) od mestečka Kubura na západnom pobreží Yonaguni naďabíte (v relatívne neveľkej vzdialenosti od južných brehov ostrova) na fantastickú lokalitu Yonaguni Monument, obľúbené miesto archeológov aj potápačov z celého sveta. Tajomné podmorské štruktúry sa nachádzajú na ploche asi 100×50 m v hĺbke 5 až 20 m a budú vhodným cieľom skôr pre skúsenejších potápačov, v obmedzenej miere môžu byť viditeľné aj pri plavbe “glass bottom boat”.

Po stopách Mu alebo iba neobyčajných geologických procesov?

Nielen prísne pravouhlé tvary monumentov pod morskou hladinou (ale aj ďalšie presne tvarované geometrické útvary) vedú niektorých bádateľov z oblasti “alternatívnej archeológie” k domnienkam o vytvorení ľudskou činnosťou, určití autori dokonca hľadajú súvislosti s mytologickou krajinkou Mu. Klasickí archeológovia ako zvyčajne preferujú skôr triezvejšie (racionálnejšie) vedecké vysvetlenie a viac sa prikláňajú k teórii vzniku tohto záhadného miesta vplyvom zvláštnej geologickej činnosti.

0