VLetenky

Okinawa s British Airways od 472 EUR

Japonsko
Ostrovčeky Ikema a Ogami v súostroví Miyako (foto: 663highland/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

K spoznávaniu japonského tropického súostrovia Okinawa zvádza tarif British Airways v spolupráci s partnerskými Japan Airlines z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na geniálnu Okinawu (do japonského mesta Naha) sú v predaji za 472 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do českej Prahy.

Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Okinawu nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra s návratom z Naha (OKA) do Prahy (PRG) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Naha (Okinawa) – Praha za 472 EUR (04.11.-18.11.2015)
Budapešť – Naha (Okinawa) – Praha za 504 EUR (rezervácia v NJ)

Budapešť – Naha (Okinawa) – Praha za 501 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Naha (Okinawa) – Praha za 13296 CZK (rezervácia v ČJ)

Okinawa

Fantastická Okinawa, prezývaná i “japonský Havaj”, pozostáva z 1000 km dlhej ostrovnej reťaze v ostrovnej skupine Ryukyu Islands tvorenej zo stoviek ostrovčekov od juhojaponského súostrovia Kjúšú (na severovýchode) až k čínskemu Taiwanu (na juhozápade). Impresívne administratívno-politické centrum s názvom Naha nájdete na rovnomennom hlavnom ostrove Okinawa v centrálnej časti tohto prekrásneho a celkom obľúbeného japonského tropického súostrovia.

Úžasný Ishigaki-jima

Príťažlivý Ishigaki Island alias Ishigaki-jima Vás čaká v juhozápadnej partii okinawského súostrovia. Pri potulkách po tomto malebnom okinawskom ostrove sa určite zastavte v malebnej prímorskej lokalite Fusaki. Pohodové Ishigaki poteší vcelku dobrým leteckým spojením s okinawským hlavným mestom Naha aj japonskými veľkomestami Tokio a Osaka (Honšú).

Yonaguni

Tajuplný ostrov Yonaguni, najzápadnejšie miesto Japonska, leží v oblasti medzi Pacifikom a Východočínskym morom vyše 125 km na východ od taiwanského pobrežia (a podobná vzdialenosť ho oddeľuje aj od Ishigaki-jima). Z Ishigaki Airport (ISG) na miestne Yonaguni Airport (OGN) docestujete 30-minútovým letom so spoločnosťami Japan Transocean Air či Ryukyu Air Commuter (1 až 2 lety denne). Ďalšou variantou môže byť plavba loďou (trvajúca asi 4 hodiny).

Mysteriózny podmorský Yonaguni Monument alebo za hľadaním bájnej krajiny Mu

Asi 20 minút loďou (smerom na juhovýchod) od mestečka Kubura na západnom pobreží Yonaguni natrafíte (v pomerne neveľkej vzdialenosti od južných brehov ostrova) na fascinujúcu lokalitu Yonaguni Monument, populárne miesto archeológov aj potápačov z celého sveta. Tajomné podmorské štruktúry sa nachádzajú na ploche asi 100×50 m v hĺbke 5 až 20 m a budú vhodným cieľom skôr pre skúsenejších potápačov, v obmedzenej miere môžu byť viditeľné i pri plavbe “glass bottom boat”.

Po stopách Mu alebo iba nezvyčajných geologických procesov?

Nielen prísne pravouhlé tvary monumentov pod morskou hladinou (ale i ďalšie presne tvarované geometrické útvary) vedú niektorých bádateľov z oblasti “alternatívnej archeológie” k domnienkam o vytvorení ľudskou činnosťou, istí autori dokonca hľadajú súvislosti s mytologickou krajinkou Mu. Klasickí archeológovia ako obyčajne preferujú skôr triezvejšie vedecké vysvetlenie a skôr sa prikláňajú k teórii vzniku tohto záhadného miesta vplyvom zvláštnej geologickej činnosti.

0