VLetenky

Okinawa s British Airways od 412 EUR

Japonsko
Ostrovček Ikema(jima) v súostroví Miyako (foto: 663highland/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

K spoznávaniu japonského tropického súostrovia Okinawa vábi aktualizovaný tarif British Airways v spolupráci s partnerskými Japan Airlines z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na fenomenálnu Okinawu (do japonského mesta Naha) sa predávajú za 412 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.09.-10.12.2015 a 04.01.-30.04.2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu 12 mesiacov) a predaj do 6. septembra (alebo do aktualizácie tarifu (či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Okinawu môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. novembra s návratom z Naha (OKA) do Viedne (VIE) dňa 16. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Naha (Okinawa) – Viedeň za 412 EUR (03.11.-16.11.2015)
Budapešť – Naha (Okinawa) – Viedeň za 442 EUR (rezervácia v NJ)

Budapešť – Naha (Okinawa) – Viedeň za 439 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Naha (Okinawa) – Viedeň za 11805 CZK (rezervácia v ČJ)

Okinawa

Fascinjúca Okinawa, prezývaná aj “japonský Havaj”, pozostáva z 1000 km dlhej ostrovnej reťaze v ostrovnej skupine Ryukyu Islands tvorenej zo stoviek ostrovčekov od juhojaponského súostrovia Kjúšú (na severovýchode) až k čínskemu Taiwanu (na juhozápade). Pôsobivé administratívno-politické centrum s názvom Naha nájdete na rovnomennom hlavnom ostrove Okinawa v centrálnej partii tohto nádherného a vcelku populárneho japonského tropického súostrovia.

Skvelý Ishigaki-jima

Pôvabný Ishigaki Island alias Ishigaki-jima Vás očakáva v juhozápadnej časti okinawského súostrovia. Pri potulkách po tomto grandióznom okinawskom ostrove sa istotne zastavte v malebnej prímorskej lokalite Fusaki. Príjemné Ishigaki poteší celkom dobrým leteckým spojením s okinawským hlavným mestom Naha i japonskými veľkomestami Tokio a Osaka (Honšú).

Yonaguni

Tajomný ostrov Yonaguni, najzápadnejšie miesto Japonska, leží v oblasti medzi Pacifikom a Východočínskym morom viac ako 125 km na východ od taiwanského pobrežia (a podobná vzdialenosť ho delí i od Ishigaki-jima). Z Ishigaki Airport (ISG) na miestne Yonaguni Airport (OGN) doletíte 30-minútovým letom so spoločnosťami Japan Transocean Air či Ryukyu Air Commuter (1 až 2 lety denne). Ďalšou alternatíva môže byť plavba loďou (trvajúca asi 4 hodiny).

Mysteriózny podmorský Yonaguni Monument alebo za hľadaním bájnej krajiny Mu

Asi 20 minút loďou (smerom na juhovýchod) od mestečka Kubura na západnom pobreží Yonaguni naďabíte (v relatívne neveľkej vzdialenosti od južných brehov ostrova) na fantastickú lokalitu Yonaguni Monument, obľúbené miesto archeológov i potápačov z celého sveta. Tajuplné podmorské štruktúry sa nachádzajú na ploche asi 100×50 m v hĺbke 5 až 20 m a budú vhodným cieľom skôr pre skúsenejších potápačov, v obmedzenej miere môžu byť viditeľné aj pri plavbe “glass bottom boat”.

Po stopách Mu alebo len neobyčajných geologických procesov?

Nielen prísne pravouhlé tvary monumentov pod morskou hladinou (ale aj ďalšie presne tvarované geometrické útvary) vedú niektorých bádateľov z oblasti “alternatívnej archeológie” k domnienkam o vytvorení ľudskou činnosťou, určití autori dokonca hľadajú súvislosti s mytologickou krajinkou Mu. Klasickí archeológovia ako zvyčajne preferujú skôr triezvejšie vedecké vysvetlenie a skôr sa prikláňajú k teórii vzniku tohto záhadného miesta vplyvom zvláštnej geologickej činnosti.

0