VLetenky

Okinawa s British Airways od 399 EUR

Japonsko
Neskutočne fotogenické okinawské tropické súostrovie Miyakojima (foto: Ikusuki/Flickr/CC BY 2.0)

K spoznaniu japonského tropického súostrovia Okinawa láka zaujímavý tarif British Airways v spolupráci s partnerskými Japan Airlines z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na grandióznu Okinawu (do japonského mesta Naha) sú v predaji za 399 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do maďarskej Budapešti.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 10. januára do 31. októbra 2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu 12 mesiacov) a predaj do 10. januára (alebo do aktualizácie tarifu (či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Okinawu nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 2. marca s návratom z Naha (OKA) do Budapešti (BUD) dňa 16. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Naha (Okinawa) – Budapešť za 399 EUR (02.03.-16.03.2016)
Praha – Naha (Okinawa) – Budapešť za 428 EUR (rezervácia v NJ)

Praha – Naha (Okinawa) – Budapešť za 425 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Naha (Okinawa) – Budapešť za 11393 CZK (rezervácia v ČJ)

Okinawa

Fantastická Okinawa, prezývaná i “japonský Havaj”, pozostáva z 1000 km dlhej ostrovnej reťaze v ostrovnej skupine Ryukyu Islands vytvorenej zo stoviek ostrovčekov od juhojaponského súostrovia Kjúšú (na severovýchode) až k čínskemu Taiwanu (na juhozápade). Impresívne administratívno-politické centrum pod názvom Naha nájdete na rovnomennom hlavnom ostrove Okinawa v centrálnej časti tohto prekrásneho a celkom obľúbeného japonského tropického súostrovia.

Úžasný Ishigaki-jima

Príťažlivý Ishigaki Island alias Ishigaki-jima Vás čaká v juhozápadnej partii okinawského súostrovia. Pri potulkách po tomto obdivuhodnom okinawskom ostrove sa určite zastavte v malebnej prímorskej lokalite Fusaki. Pohodové Ishigaki poteší vcelku dobrým leteckým spojením s okinawským hlavným mestom Naha aj japonskými veľkomestami Tokio a Osaka (Honšú).

Yonaguni

Mysteriózny ostrov Yonaguni, najzápadnejšie miesto Japonska, leží v oblasti medzi Pacifikom a Východočínskym morom vyše 125 km východne od taiwanského pobrežia (a podobná vzdialenosť ho oddeľuje aj od Ishigaki-jima). Z Ishigaki Airport (ISG) na miestne Yonaguni Airport (OGN) docestujete 30-minútovým letom so spoločnosťami Japan Transocean Air či Ryukyu Air Commuter (1 až 2 lety denne). Ďalšou variantou môže byť plavba loďou (trvajúca asi 4 hodiny).

Tajuplný podmorský Yonaguni Monument alebo za hľadaním bájnej krajiny Mu

Asi 20 minút loďou (smerom na juhovýchod) od mestečka Kubura na západnom pobreží Yonaguni natrafíte (v pomerne neveľkej vzdialenosti od južných brehov ostrova) na fascinujúcu lokalitu Yonaguni Monument, populárne miesto archeológov aj potápačov z celého sveta. Tajomné podmorské štruktúry sa nachádzajú na ploche asi 100×50 m v hĺbke 5 až 20 m a budú vhodným cieľom skôr pre skúsenejších potápačov, v obmedzenej miere môžu byť viditeľné i pri plavbe “glass bottom boat”.

Po stopách Mu alebo iba nezvyčajných geologických procesov?

Nielen prísne pravouhlé tvary monumentov pod morskou hladinou (ale i ďalšie presne tvarované geometrické útvary) vedú niektorých bádateľov z oblasti “alternatívnej archeológie” k domnienkam o vytvorení ľudskou činnosťou, istí autori dokonca hľadajú súvislosti s mytologickou krajinkou Mu. Klasickí archeológovia ako obyčajne preferujú skôr triezvejšie vedecké vysvetlenie a skôr sa prikláňajú k teórii vzniku tohto záhadného miesta vplyvom zvláštnej geologickej činnosti.

0